Je tu mistrovství světa v Xteře. Erbenová jede obhajovat bronz z loňského roku

27.10.2012 -
V neděli 28. října se na Maui na Havaji koná mistrovství světa Xterra a na startu nebude chybět ani česká medailová naděje Helena Erbenové. Ta při své loňské premiéře na druhém největším havajském ostrově vybojovala třetí místo.

Erbenová se na vrchol sezony připravovala pouze v domácím prostředí, žádné zahraniční soustředění. To je v celém startovním poli poměrně unikátní záležitost. Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích bude na Maui startovat podruhé, ale letos se během finální přípravy potýkala s bolestí zad, kvůli které musela omezit cyklistickou i běžeckou přípravu. Navíc ještě brala antibiotika, což jejímu tělu také nepřidalo.


Mistrovský závod se pojede na tratích 1,5 kilometru plavání, 30 kilometrů na kole a 9,5 kilometrů běhu. Plavání bude ve dvou smyčkách s návratem na břeh a Erbenová má po závodě ME v Haagu dost zkušeností na to, aby se vyrovnala s případnými vlnami. Kolo je jeden velký okruh, přičemž jeho první polovina je výhradně stoupání, což by mělo české triatletce sedět. Ve druhé půlce jsou i odvážné sjezdy a pochopitelně budou rozhodovat i případné defekty. Závěrečný běh je ve své první polovině do kopce, ve druhé části se pak závodníci budou k oceánu vracet.

Erbenová je v kategorii elitních žen jedinou Češkou na startu, mezi muži ponesou český prapor Jan Kubíček a Jan Francke. Na Maui se představí i svěřenec českého trenéra Luboše Bílka Sebastian Kienle a světový šampionát Xterra si vyzkouší i stříbrný muž z olympiády Javier Gomez ze Španělska.

Hodnocení:
Přečteno 677x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu