Vítězná série X. T. Heleny pokračuje v Žitavě

15.08.2012 -
Evropskou túru vyhrála potřetí v řadě po Francii a Česku. K tomu přidejte evropský šampionát ETU v Nizozemsku a českou túru. Mezi muži přichystal francouzskou odvetu za Prachatice mladší Asa Shaw veteránu Nico Lebrunovi. O tři minuty. Stupně vítězů obsadila díky Karlu Shawovi kompet trikolóra, Honza Kubíček podlehl jen o čtyři vteřiny…

„Zajíci se počítaly až po honu,“ říkal Dave Nicholas, americký šéf série Xterra Global tour po závodě v Žitavě 1,5 - 36 - 9. Ráno pršelo, ale před startem se vyčasilo. Asi jako na Doksymanovi. Na tratě vyrazilo přes 500 borců.

Plavalo se bez neoprenů, na špici podle očekávání Australan Allen, mezi ženami Němka Müller. Na vrcholu stoupání byl podobně jako v Prachaticích na špici mladý Němec Haas, za ním postupně všichni favoriti včetně 20letého objevu Grugeta. Jen Ussher měl těžký pád a zabalil. Ale jako správný tvrďák se zlomenou kostí dojel sám až k doktorům. Helena Erbenová ztrácela pořád 1:30 a dokonce klesla až na třetí pozici. Jenže Schlack a van Huysteen si zkrátily trať a byly později diskvalifikovány. "ke konci bikové části na mě čekalo překvapení v podobě informace, že jedu na třetím místě a ztrácím pět minut. Nechápala jsem to, protože mě nikdo nepředjížděl, takže jsem zmobilizovala všechny síly a vybíhala s jedenapůlminutovou ztrátou," vyprávěla Helena Erbenová. "Spíš než o přehmat závodnic se jednalo o chybu pořadatelů, kteří nestáli všude na důležitých křižovatkách."

V těžkých pasážích obdivuhodně dotahoval taky Honza Kubíček. Pak se to začalo mlít. Najednou Shaw první o dvě minuty, Lebrun se ptá: Jak daleko ještě? A Kubíček málem sbíhá Karla Shawa. Oba běželi skvěle a předběhli i Haase s Grugetem. Čtyři muži ve 37 vteřinách.

„Helena musela být strašně unavená,“ nevěřil už Nicholas. „Ale najednou byla zase vpředu. Letos jezdí prostě jinou třídu než ostatní.“ Ještě pátá byla teď obojživelnice Hanka Kolářová a sedmá Lenka Cibulková.

A jak dopadl večírek? Hrála se prý salsa a latino a borci vydrželi až přes půlnoc. Teď čeká trochu volna a pak 9. září švýcarské finále na rovině a velmi rychlé trati.

Kompletní pořadí najdete na www.xterraeurope.com 

Průběžné pořadí Xterra European tour před finále ve Švýcarsku: Muži: 1. Lebrun 372, 2. Haas (Něm.) 323, 3. Shaw 290,… 8. Kubíček 133. Ženy: 1. Erbenová 390, 2. Wasle 309, 3. Golsteyn 297,… 6. Cibulková 127

Hodnocení:
Přečteno 387x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu