Potůčková s Vabrouškem ovládli kultovní závod CZECHMAN

8.06.2014 -
V sobotu se v Pardubicích konal jeden z nejprestižnějších triatlonových závodů v tuzemsku. Byl to kultovní CZECHMAN. Tento mimořádně oblíbený a tradiční závod byl druhým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a zároveň i mistrovstvím republiky na tratích polovičního ironmana. Národními šampiony se stali Eva Potůčková a Petr Vabroušek.

V Praze 7. června 2014

V sobotu se v Pardubicích konal jeden z nejprestižnějších triatlonových závodů v tuzemsku. Byl to kultovní CZECHMAN. Tento mimořádně oblíbený a tradiční závod byl druhým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a zároveň i mistrovstvím republiky na tratích polovičního ironmana. Národními šampiony se stali Eva Potůčková a Petr Vabroušek.

Potůčková si titul zajistila stylem start - cíl. V prvních desítkách metrů plavání sice bojovala o "přežití", ale situaci v tlačenici zvládla a dostala se do vedení, které nepustila nejen do konce plavecké části, ale ani do konce závodu. Kromě téměř dvoukilometrového plavání, v němž si vytvořila dvouminutový náskok, vyhrála i cyklistickou část dlouhou 90 kilometrů. Na kole druhou nejrychlejší ženu porazila o více než tři minuty. V běhu už Potůčková kontrolovala situaci a zaslouženě vyhrála.

„Start plavání se mi nepodařil, nechala jsem se zavřít mezi chlapy a občas nějakou chytila přes hlavu, takže to byl boj. Ale do první bójky se mi podařilo posunout se více dopředu do první skupiny a otáčela jsem se kolem ní vnitřkem, což mi ušetřilo síly a také další rány,“ popsala Potůčková, která poté byla moc spokojená s výkonem na kole. „Po dlouhých letech mi kluci neujížděli, dokázala jsem se jich i držet. Když mi pak přece jen ucukli, musela jsem jet dlouho sama a za své. To bylo náročné. Ve druhé polovině jsem se zase už držela skupiny a bylo to příjemnější,“ dodala.

Přestože Potůčková vyrazila na závěrečný běžecký půlmaraton zostra, brzy ubrala na tempu. „Nebylo třeba se ždímat. Nebyla jsem v ohrožení a navíc za týden mě čeká významný závod v Německu, kde to bude náročné,“ vysvětlila vítězka. Za Potůčkovou doběhla na druhém místě Petra Krejčová, třetí skončila Lenka Králová.

Vítězem mužského závodu se stal zkušený matador Petr Vabroušek, který překvapivě ztratil v plavání. „Tam jsem pořádně zaváhal a doplaval výrazně později, než jsem si myslel. Až na 24. místě,“ pravil 41letý triatlonista, který Czechmana vyhrál poprvé před 16 roky.

Že bude moci bojovat o svůj čtvrtý titul, naznačil na kole. Cyklistickou část vyhrál a výrazně se přiblížil vedoucí skupině. „Šedesát kilometrů jsem je honil. Na konci druhého kola jsem dojel první skupinu a tu se mi pak ve třetím okruhu podařilo roztrhat,“ popsal taktiku Vabroušek, který musel v běhu stále dohánět ztrátu na Ladislav Dvořáka.

„Běžel výborně, dlouho jsem ho nemohl doběhnout, ale nakonec se mi to podařilo asi na 15. kilometru. A jsem rád, že to nakonec vyšlo. Je to můj čtvrtý titul z tohoto kultovního závodu a mám z něj ohromnou radost,“ dodal vítěz, který označil svůj triumf za příjemné překvapení.

„Kdyby to nevyšlo, tak se svět samozřejmě nezboří, protože vrcholy mé sezony jsou jinde, především v dlouhých triatlonech," uzavřel Vabroušek, za kterým si pro titul vicemistra doběhl Ladislav Dvořák, třetí skončil Luboš Truhlář.

Výsledky: CZECHMAN, MČR na tratích polovičního ironmana, 2. díl FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu
Muži
: 1. Petr Vabroušek 4:10:19.9, 2. Ladislav Dvořák 4:12:14.4, 3. Luboš Truhlář 4:12:47.2, 4. Rudolf Cogan 4:13:19.6, 5. Michal Urbánek 4:14:42.4.

Ženy: 1. Eva Potůčková 4:33:25.0, 2. Petra Krejčová 4:42:16.4, 3. Lenka Králová 4:43:44.5, 4. Jana 4:49:02.7, 5. Dáša Svěráková 5:03:28.7.

Kompletní výsledky:

http://czechtriseries.cz/results/track/1106?returnUrl=%2Fresults%2Frace%2F507


Hodnocení:

Galerie

 

Přečteno 1252x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.