Roth opět přepisoval historii

25.06.2023 -
Challenge Roth patří mezi nejprestižnější závody na světě. Zde poprvé padl čas pod osm hodin a bylo dosaženo světového rekordu v ženském závodě na stejné trati. Ten před letošním ročníkem držela Britka Chrissie Wellington.

Závod mužů nabízel slibný představení. Startovní pole bylo plné kvalitních závodníků, včetně obhájce loňského titulu Dána Dittleva. Vedle něj se v závodě objevili Lange, Laidlow, Drietz, Baakkegard a mnoho dalších. Závod se však nakonec obrátil téměř jen na jediného závodníka - obhájce loňského vítězství Dana Magnuse Dittleva.Dittlev hned od začátku cyklistické části vytvořil tandem s Francouzem Samem Laidlowem. Oba tito závodníci potvrdili své výjimečné dovednosti v cyklistické části, kdy se postupně odtrhávali od konkurence a vytvořili si výraznou časovou rezervu. 

Ačkoliv Patrik Lange nepatří mezi nejsilnější cyklisty, bylo zřejmé, že tvrdě pracoval na svých slabých stránkách a snažil se udržet se svými soupeři co nejvíce. Nicméně, dvojice Dittlev - Laidlow předvedli výkon, který patřil do jiné dimenze a sami se vydali do závěrečného běhu. Jako dva velikáni svého druhu, ve stylu Scotta a Allena nebo McCormacka a Realerta, si pečlivě sledovali každý krok. Francouz Laidlow však brzy začal ztrácet tempo, což Dánovi otevřelo cestu k obhajobě titulu.Vzduchem se vznášela možnost překonání traťového rekordu Jana Frodena, ale brzy bylo jasné, že otázkou není zda padne, ale o kolik. Po 7 hodinách, 24 minutách a 40 sekundách bylo vše rozhodnuto! Dittlev zaznamenal úchvatný čas a vybojoval druhé vítězství v Challenge Roth. Drama však nekončilo. Patrik Lange byl v plné formě a po trati se prohnal jak blesk. Skončil jako druhý muž pouze 6 minut za Dánem s úchvatným časem maratonu 2:30:27! Tento úžasný výkon pod těmito podmínkami je opravdu neskutečný. Trojici nejlepších doplnil Američan Ben Kanute, což pro něj představovalo obrovský úspěch. 

V tomto závodě ukončil svoji profesionální triatlonovou kariéru Sebastian Kienle. Slovenský reprezentant Ondřej Kubo dosáhl vynikajícího výsledku, když dojel s časem těsně pod 8 hodinami (7:55:20). Tento skvělý čas mu zajistil 12. místo v celkovém pořadí.


Drama ženského závodu se vyrovnalo tomu mužskému. Hvězda světového triatlonu prokázala svým skeptikům, že je s ní stále nutné počítat. Přestože Ryf v úvodu sezóny neukazovala formu na vrcholu svých možností a nebyla tak považována za hlavní favoritku, ukázala svou sílu hned po plavecké části. Oddělila se od svých soupeřek a absolvovala závod podle svých pravidel. Se svými rostoucími mezičasy postupně zvyšovala náskok před svými pronásledovatelkami a začalo se šířit napětí. 

Mohl dnes padnout světový rekord Chrissie Wellington? Ryf předváděla na kole úžasné výkony, kilometr za kilometrem a ve druhém depu se její čas zastavil na neuvěřitelných 4:22! Takový výkon by nebyl ostudou ani pro profesionála z kategorie mužů. Ryf letos neukázala žádné slabiny. Na běžeckou část vyrazila v plném tempu a brzy bylo jasné, že bude psát historii. Kde se její čas zastaví? Bude to pod 8:10? Ano! Ryf finišovala v neuvěřitelném čase 8:08:21! 

To je nový světový rekord. 

Ale ani za Ryf se nezastavilo dění. Sodaro dlouho běžela ve vysokém tempu, ale v poslední třetině závodu se musela stáhnout. Haug přijela do druhého depa se ztrátou, avšak díky rychlému kroku se začala propracovávat vpřed. Její čas maratonu byl 2:44! Tento běh ji katapultoval na druhé místo v celkovém pořadí. Bronzová medaile patří její krajaně Phillip.


Hodnocení:
Přečteno 1320x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek