Závod snů pro Jakuba Langhammera

12.08.2019 -
Jakub Langhammer obsadil v závodě polovičního ironmana na Filipínách skvělé 4.místo mezi Pro závodníky. Od třetího místa zajišťující kvalifikaci na MS ho dělilo pouze 5vteřin. V kategorii Age group si ve stejném závodě doběhl pro celkově druhé místo Petr Lukosz.

IRONMAN 70.3 Philippines - half distance

Závod na Filipínách má Jakub Langhammer velice rád a zvláště po letošním výsledku se stane tento závod jistě jeden z jeho nejoblíbenějších. Jakub do závodu nastupoval v dobré náladě a v dobré formě po čtyřtýdenním tréninkovém bloku, který absolvoval po vítězství na triatlonu 5150 Davao. Jakub v závodě podal vyrovnaný výkon a celý závod se držel s těmi nejlepšími. Pouze na kole se na prvním místě osamostatnil Timothy Reed, který si na kole vypracoval dostatečný náskok, který mu stačil na vítězství. Jakub svedl souboj o třetí pozici až do cílové rovinky, kde ho o 5s porazil Tim Van Berkel.

V závodě však také startoval Petr Lukosz, který obsadil, jak ve své kategorii, tak i celkově druhé místo ze všech Age group závodníků. Petr závod dokončil v čase 4:37:45 a od zlaté medaile ho dělilo 15minut, které nabral především v závěrečném půlmaratonu.

IRONMAN 70.3 Gdynia - half distance

V Polsku se konal závod na polovičním tratích světové série ironman. Češi v závodě nezaznamenali vysoké umístění. V závodě startovali velice zajímavá jména jako například Jan Frodeno, Giulio Molinary, Clavel Maurice a další velice silní triatlonisté. Frodeno ukázal, že má velice dobrou formu a po nejlepších časech ve všech třech disciplínách závod vyhrál s náskokem přes 4 minuty na druhého Němce Maurice Clavela. Třetí v cíli se ukázal dánský závodník Miki Morck Taagholt.

Ženské startovní pole ovládla Amelia Rose Watkinson z Austrálie, která se odtrhla od svých soupeřek na kole a v běhu svůj náskok nadále zvyšovala až na téměř  9 minut.

Ženy
1. Amelia Rose Watkinson (AUS) 4:06:50 S 26:19 T1 1:29 B 2:17:24 T2 1:42 R 1:19:56
2. Lisa Hütthaler (AUT) 4:15:37 S N/A T1 N/A B 2:20:48 T2 1:57 R 1:22:22
3. Susie Cheetham (GBR) 4:17:43 S 29:01 T1 1:27 B 2:22:38 T2 2:05 R 1:22:32
4. Claire Hann (USA) 4:20:28 S 26:18 T1 1:35 B 2:25:11 T2 2:09 R 1:25:15
5. Annah Watkinson (RSA) 4:21:31 S 28:57 T1 2:02 B 2:27:09 T2 3:00:14 R 1:21:17