Z Pálavy si vítězství odvážejí Soukup a Kotopulu

9.07.2018 -
Pavlov,7.června 2018 - seriál Ford Czechman Tour se dostal závodem PalavaRace do své poloviny. Čtvrtý závod tohoto seriálu se uskutečnil tuto sobotu na vodní nádrži Nové Mlýny a nejrychleji si počínali Petr Soukup a Helena Kotopulu

V teplém počasí čekaly na triatlonisty vzdálenosti středního triatlonu. 1,9 km plavání se odehrálo v nádrži Nové Mlýny se startem u obce Pavlov. „Všichni jsme se museli vyrovnat s poměrně velkými vlnami, takže ani nebylo vidět na bójky,“ popsala Helena Kotopulu.

 

90 km cyklistiky probíhalo na třech okruzích natažených mezi městy Lednice a Dolní Věstonice. „Foukal docela silný vítr a oproti loňsku pořadatelé trať zpestřili jedním kopečkem,“ uvedla pozdější vítězka.

 

Závěrečných 21 km běhu se uskutečnilo na břehu novomlýnské nádrže ve třech okruzích.

 

Kategorie mužů měla několik favoritů, mezi nimiž nechyběl Tomáš Řenč, letošní vítěz Czechmana i Moraviamana, Petr Soukup, který se chce na podzim stát na havajském Ironmanovi mistrem světa ve své věkové kategorii, nebo zkušeností borci Karel Zadák s Petrem Vabrouškem.


 

„Překvapilo mě, že jsem byl schopen vyplavat s Tomášem Řenčem. Obvykle mi uplave klidně o minutu a půl, ale tady se na něm podepsala únava z Moraviamana, a tak nemohl plavat tak intenzivně jako obvykle,“ popsal Petr Soukup. „Na kole jsem pak absolvoval prvních 30 kilometrů sám a čekal jsem, kdo mě sjede. Pak se tam objevili Karel Zadák s Tomášem Řenčem. Karel za to vzal a šli jsme spolu do úniku. Těch zbylých 60 kilometrů jsme pomalu odjížděli zbytku startovního pole, což byla hlavně Karlova zásluha, který to všechno odtáhl sám. Já jsem nebyl schopen střídat. A když jsme do depa přijeli spolu, už jsem si docela věřil. Ale nakonec to nebylo jednoduché, protože Karel předvedl jeden z nejlepších půlmaratonů, jaký jsem kdy od něho viděl,“ usmíval se v cíli Petr Soukup.

 

Ten zvítězil v čase 4:04:01. Druhý Karel Zadák na něho ztratil tři a půl minuty. Bronz si z Pálavy odvezl Tomáš Řenč za čas 4:20:52.

 

Petr Soukup má nyní v celkové tabulce Ford Czechman Tour jedno první a jedno druhé místo. Pokusí se ještě porvat o celkové vítězství? „Budu bojovat o druhé místo, se kterým bych byl maximálně spokojený. Celkovým vítězem podle mě bude zaslouženě Tomáš Řenč, který už vyhrál Czechmana a Moraviamana a na rozdíl ode mě absolvuje také Slovakmana. I kdybych všechny ostatní závody vyhrál, už ho nemohu dostihnout,“ dodává.

 

Druhý triumf v řadě

V kategorii žen byla jasnou favoritkou Helena Kotopulu. Po plavání se držela na osmé příčce se ztrátou více než šesti minut na nejrychlejší plavkyni. „V plavání se mi nepodařilo nikoho udržet, a tak to byla sólojízda. Na kole se mi jelo perfektně, a tak jsem se po 45 kilometrech dostala do čela. Pak jsem si vedení hlídala až do cíle. V běhu jsem si dokonce mohla dovolit v posledním kole lehce zvolnit,“ popsala závod vítězka, která se radovala i na předchozím závodě Moraviaman.


 

Helena Kotopulu zvítězila v čase 4:39:44. Druhou příčku obsadila Petra Veselá, která i ve svém třetím letošním startu ve Ford Czechman Tour vystoupila na stupně vítězů. Třetí místo vybojovala Kateřina Strnadová časem 4:58:00.

 

Seriál Ford Czechman Tour bude pokračovat 28. července prestižním závodem FORD CHALLENGE Prague.

 

Výsledky

PálavaRace 2018

Muži: 1. Petr Soukup 4:04:01, 2. Karel Zadák 4:07:28, 3. Tomáš Řenč 4:20:52

Ženy: 1. Helena Kotopulu 4:39:44, 2. Petra Veselá 4:49:04, 3. Kateřina Strnadová 4:58:00

 

Kompletní výsledky najdete zde.


Hodnocení:
Přečteno 947x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer