V nabitém triatlonovém víkendu se prosadily Češky

1.12.2014 -
Vodičková, Zelenková, Richtrová, tento trojlístek dal během víkendu o sobě vědět. Vodičková si opět podmanila pódiové umístění, tentokrát na Challenge Phuket. Zelenková s Richtrovou se blýskly na Ironman Cozumel. Více informací v článku

Challenge Laguna Phuket opět přivítal hvězdná jména. Tento legendární závod i přes pozdní termín umí přilákat esa světového triatlonu a ani letos tomu nebylo jinak! V ženském poli závodnic nás nejvíc zajímalo, jak si povede Radka Vodičková, která je letos na půlkách fenomenální. Po slibné plavecké části se Vodičková dostala do čela závodu, její vedení ale netrvalo dlouho. Brzy se na čelo ženského závodu dostala dvojnásobná světová šampiónka z půlky Melissa Hauschildt, která strhujícím cyklistických tempem odjela veškerým soupeřkám a ve druhém depu se objevila se značným náskokem na zbytek startovního pole. Navíc přišla nejsilnější disciplína pro Hauschildt, tedy běh. Svižným tempem si Australanka doběhla pro další triumf své bohaté kariéry. Druhé místo brala Parys Edwards z Velké Británie. Bronz vybojovala Radka Vodičková, která před závodem řešila nepříjemnost ve formě zlomeného rámu. Radku čeká příští týden Challenge Bahrain s pohádkovými odměnami, ale i nejnabitějším startovním polem.

V mužích zvítězil olympionik Reudi Wild ze Švýcarska. Druhé místo bral Frederik Croneborg ze Švédska. Bronzový muž byl Luke McKenzie.

(illus. foto Challenge Phuket zimbio.com)

výsledky Challenge Laguna Phuket ZDE

Ironman Cozumel ovládl po sólo uniku v cyklistické části Rakušan a obhájce loňského vítězství Michi Wiess. Ten se spanilou jízdou odpoutal od všech a díky velmi dobrému běhu zaznamenal druhé vítězství na Cozumelu. Druhé místo bral Američan Matt Chrabot. Třetí místo obsadil Španěl Clemente Alonso. Marně hledá loňskou formu Španěl Del Corral, který loni svými počiny popřel veškeré teorie o odpočinku mezi Ironmany.

Svůj „iron“debut měla i olympijská vítězka z Londýna Nicola Spirig, které dlouho odolávala usměvavá Dánka Michille Vesterby. Nakonec ale Švýcarka našla v sobě víc sil a v druhé půlce běžecké části se vydala do úniku, který dotáhla vítězně až do cíle. Švýcarky debut nebyl tak strhující, jako debut Jana Frodena, přesto ale v příští sezóně bude s houževnatou Spirig nutno počítat. Třetí místo vybojovala rychlonohá Američanka Kelly Williamson, která jako jediná žena prolomila hranici tří hodin na maratónu (2:57). Páté místo obsadila Lucie Reed Zelenková. Závodu se zúčastnila i Jana Richtrová, která zde loni doslova zazářila, ovládla svoji věkovou kategorii a zaznamenala nejrychlejší čas kola dne. A letos? Výkon jako přes kopírák. Richtrová vítězí ve své věkové kategorii F30, čímž si opět zajistila start na Havaji (letos při havajské premiéře obsadila Top 10 v F30), k tomu přidala druhý nejrychlejší čas kola (5:14). Rychleji už jela jen stříbrná Michelle Vesterby (5:11).