Víkendová triatlonová nálož – část 1.

1.06.2014 -
Přinášíme vám první část víkendové triatlonové nálože. Závodilo se na všech frontách. Předvedli se havajští vítězové i početné pole zástupců České republiky. Čtěte více

Ironman 70.3 Rapperswil

Ve startovní listině figuroval i letošní objev Andreas Dreitz a všichni čekali zdali dosáhne třetího vítězství v řadě. Pro připomenutí mladý Němec senzačně ovládl Challenge Fuerteventura i Ironman 70.3 Mallorca a v Rapperswil byl Dreitz v postavení jasného favorita. Konkurence ve Švýcarsku se sešla opět pořádná a o zajímavou podívanou nebyla nouze. Po slabší plavecké časti, se do čela závodu dostal Boris Stein – loňský vítěz Challenge Kraichgau. V cyklistické části Stein deklasoval celé startovní pole a v běžecké části nenechal nikoho na pochybách. Po roce si Němec připisuje další cenné vítězství. Na druhém místě k radosti domácích finišoval Reudi Wild, třetí pak jeho krajan Aigros.

V ženách byla podívaná stejně zajímavá jako u mužů. Do startovního kolotoče se vrátila olympijská šampióna Nikol Spirig, která se v konečném účtování musela spokojit se třetím místem. Druhá byla Britka Pooley a suverénní výkon předvedla domácí Daniela Ryf, která předvedla výkon z jiné planety! A jen  15 vteřin ji dělilo od prolomení hranice 4 hodin!

České stopy:

Nejlepším Čechem byl David Jílek, který v konečném účtování obsadil 40. místo v čase 4:15. O necelých 5 min za Jílkem finišoval David Sajner a jeho výkon mu vynesl 8. místo ve věkové kategorii 30-34. Třetím Čechem byl Lukáš Polan (4:39) a celkově bral 205. místo.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Hawaii

Poloviční ironman na Havaji láká mnohé závodníky. Někdo si chce vyzkoušet podmínky, které panují na Ironman Hawaii, jiné zase láká exotika. Traťový rekord drží Lance Armstrong, který zde testoval svojí formu v roce kdy se chystal ovládnout i Havaj v říjnu. Letošní pole profesionálů čítalo jen pár jmen, avšak jedno jméno bylo opravdu zvučné – na Havaj se vrátil Craig Alexender, který ukončil kariéru Ironmana a rozhodl se věnovat pouze půlkám. V závodě dominoval Brent McMahon, který zaostal daleko za Armstrongovým rekordem. Původně druhé místo bral Alexander, který ale nakonec byl diskvalifikován. A stříbro tedy připadlo Williamsovi. Třetí místo patří Karlu Bordine.  Mezi ženami zvítězila papírová favoritka Angela Neath.

Minulý rok si právě na Havaji úspěšně odbyl svoji premiéru na půlce Pavel Paták. Letos Havaj opět přilákala zástupce České republiky. Nejlepším Čechem byl Svatoslav Kylar (5:32).

Ondřej Zouhar (6:03)

Miloš Kmuníček (6:20)

Gabriela Raková (6:43)

Ivo Kocián (7:17)

Ironman 70.3 Japan

Půlku v Japonsku ovládl veterén McCormack, který víc než jako závodník již působí jako ambasador a ikona závodů po celém světě. Přesto čtyřicátník Chris McCormack si do Japonska přivezl slušnou formu a opanoval tak letošní ročník. V ženách se z vítězství radovala domácí Utami Haruta.

Fotka: 1st and 2nd place in the Sprint distance. Chris McCormack and Brett Izzo #bintantriathlon