Pilman

2.09.2007 -
Po roční přestávce se na páté dějiství žďárského středního triatlonu dostavilo pěkných stosedm triatletů, které neodradilo ani chladné počasí s ostrým větrem (naštěstí správného směru). Voda v pilské nádrži naštěstí nestačila vychladnout a scénář tak sliboval takové malé Lipno. Pro znalce ještě doplním, že se závod vrátil na původní tratě z prvních třech ročníků, které byly pouze kosmeticky upravené.

Favority se jevily být především Pavel Kašpárek a Honza Kovalovský, otázkou bylo, jak se s náročnou tratí popere Tomáš Bednář, který jel minulý víkend dlouhý triatlon v Podersdorfu. V ženách byla situace obdobná, Jiřina Kociánová byla po náročném maratonu v Rychnově a čekalo se, jestli bude schopná potrápit Martinu Maňasovou.

Plavecká část, kterou zpestřily slušné vlny proběhla v režii Tomáše Bednáře, který vyjížděl na kolo s luxusním náskokem půldruhé minuty na Pavla Kašpárka. Více než tři minuty ztráceli Kovalovský, Cibulka a Kopřiva. Nejlépe roztočil pedály svého stroje Honza Kovalovský, který potvrdil pověst skvělého cyklisty a postupně sjel všechny své soupeře a do druhého depa dorazil jako první.  V současnosti se s Tomášem Báčou tvrdě připravují na havajského ironmana a jak je vidět, jde mu trénink k duhu. Dvě minuty po něm dorazil Pavel Kašpárek.

Pronásledovatelé vedoucí dvojice jsou vesměs lepší běžci a především Tomáš Bednář má skvělou běžeckou formu. Vzhledem k tomu, že byl na trati napomínám za jízdu v háku, musel nejprve absolvovat trestné kolečko. To nahrávalo dalšímu výbornému běžci Petru Kopřivovi, se kterým přijel z kola.

Tomáš Bednář za to na zvlněné trati běhu vzal a postupně sbíhal jednoho za druhým až se dostal na první místo. Za ním si bezpečně držel druhé místo Petr Kopřiva. Pavlovi Kašpárkovi se podařilo odpoutat od Honzy Kovalovského na kterého zbylo nepopulární čtvrté místo. V závodě žen si v plavecké části počínala nejlépe vítězka Moraviamana Jiřina Kociánová. Dvě minuty za ní vyjížděla Šárka Kolbová. Martina Maňasová ztrácela téměř sedm minut, její jízda v kopcích však byla nejrychlejší a na běh vyrážela jako první. Výborným výkonem v závěrečné části náskok postupně zvyšovala až na téměř osm minut před druhou Kociánovou, která dokázala seběhnout Tylšovou. Na čtvrté místě dokončila Šárka Kolbová.

výsledky zde

Hodnocení:
Přečteno 1020x

Komentáře

Pěkný závod Reagovat
moc pěkný závod Reagovat
Háky Reagovat
Re: Háky Reagovat
Re: Re: Háky Reagovat
To je trapný Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně