MEDAILOVÉ ŽNĚ NA HAVAJI

29.10.2019 -
Na havajském Mistrovství světa Xterra naši xteráci zajeli skvělé výsledky! V kategorii PRO se s profesionální kariérou rozloučila fantastickým 3. místem Helena Karásková, která byla dva dny před závodem uvedena i do síně slávy. Karel Dušek vybojoval vynikající 7. místo a překonal tak 9. místo Jana Kubíčka z r. 2011. Pro veterána Karla Zadáka to byl také poslední závod na vrcholové úrovni a uzavřel ho skvělým 10. místem v kat PRO.

Ve věkových kategoriích loňský titul mistryně světa obhájila skvělým výkonem Jindřiška Zemanová v kat. 35-39 let, když se umístila celkově na 9. místě a porazila celou řadu zvučných jmen! Titul vybojovala i Jana Pichlíková v kat. 30-34 let. Matador Jirka Šlégr v kat. 65-69 let si také domů veze první místo. Další medaile přidali David Klimek 3. v kat 15-19, Tomáš Klimek 3. v kat 50-54, Pavel Podešva 2. v kat 70-74 let. Medailovou sbírku symbolicky uzavřeli v kategorii pořadatelů xterra závodů táta a syn Pilouškové, kteří zajeli 1. a 2. místo. Naši vybojovali celkem 9 medailí. Jednoznačně jsou to historicky nejlepší dosavadní výsledky čechů na Havaji. Závod dokončilo 570 xteráků. MS Xterra ovládli Bradley Weiss (JAR) a Flora Duffy (BER).