The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!

5.06.2019 -
Na Slovensku v Šamoríně se v krásném areálu X- Bionic konal mistrovský závod série Challenge. V závodě si druhé místo vybojovala Radka Kahlefeldt Vodičková. Lukáš Kočař se profesionálech umístil na 15.místě. Tomáš Jiran ovládl kategorii vele zkušených borců před druhým Mildou Bayerem.

Závod na Slovensku byl bohužel ve stejný závodní víkend jako se konal u nás jeden z největších triatlonů - Czechman. Do závodu v Šamoríně se člověk musel kvalifikovat ze  závodů série Challenge, proto ho díky slotu z Challenge Prague zvolil například matador Ondřej Teplý místo Czechmana. Z českých triatlonistů se na start The Championship postavilo 18 mužů a 6 žen. Nejlepší umístění v Age groups získal Tomáš Jiran, který porazil druhého Mildu Bayera. Nejlepší český čas 4:18:09 ve věkových kategoriích zaznamenal Jan Mynar a ve své kategorii vybojoval 4.místo.

V kategorii profesionálek ovládla závod Britka Lucy Charles-Barclay (v prosinci se vdala) stylem start-cíl. Předvedla suverénně nejlepší výkon v plavecké části, třetí nejlepší čas na kole a druhý nejlepší půlmaraton dne. „Potěšilo mě, že pořadatelé naštěstí nezkrátili plaveckou část. Studená voda s protiproudem mi příliš nevadily, na kole jsem se cítila dobře a na běžeckém půlmaratonu jsem si kontrolovala svůj náskok a vedení v závodě. Třetí titul  v řadě z tohoto závodu hodnotím hodně vysoko. Rezort X-bionic beru skoro jako můj druhý domov,“ uvedla spokojená vítězka na pozávodní tiskové konferenci. Česká hvězda Radka Kahlefeldt ztrácela na Lucy po plavání dvě minuty a po cyklistice se v druhém depu ocitla na čtvrtém místě. „Můj kouč Brad mi říkal, že bude spokojen s druhým místem. Běželo se mi skvěle, a jsem ráda, že jsem stříbro vybojovala. Byl to fantastický den, podél trati jsem měla mnoho přátel, kteří mě hnali kupředu,“ říkala s úsměvem a zářila spokojeností

(zdroj: facebook challenge family)

V kategorii PRO mužů se na start postavil Lukáš Kočař, který statečně bojoval s nejlepšími triatlonisty světa a po vyrovnaném výkonu ve všech disciplínách bere 15.místo, se ztrátou 14 minut na vítěze. „Po slušném plavání i tak ztrácím z mého pohledu velmi důležitou půl minutu na skupinu cca 10ti lidí na čele. Proto absolvuji úvod cyklistiky osamocen. Když se na 15. km konečně ''spojím'' v té době s dobře jedoucím Rusem a dokonce se asi 5 km vyvážíme za Sebi Kienlem, vidím své šance ještě velmi nadějně. Bohužel od 35. km začínáme zpomalovat a pro mě před závodem klíčová hranice kola s časem pod 2 hodiny je pryč. Nakonec se do druhého depa dostávám o 4 minuty později a ještě o minutu vyšší je ztráta na třináctého v pořadí. Na běhu tak prakticky není o co bojovat. Takový závod se ale dokončuje a do cíle dobíhám v čase 3:52:57 jako patnáctý,“ popsal své vystoupení v závodě na fb. Nyní ho čeká několik menších závodů a pak dva sezonní vrcholy – Světový pohár Xterra Prachatice a pražský Challenge.

Německý šampion Sebastian Kienle rozhodl o svém triumfu až v závěrečném půlmaratonu. "Na startu jsem nebyl úplně stoprocentně připravený na výstřel a to mě stálo kontakt s čelem. Cyklistika se mi nepovedla, už dlouho se mi nestalo, že by mě předjíždělo tolik soupeřů s tak rozdílným tempem. Na běh jsem šel z osmého místa a během půlmaratonu jsem si prošel mnoha protichůdnými pocity. Naštěstí hlava fungovala skvěle a po dvou stříbrech jsem tady konečně zvítězil,“ říkal v cíli. Dlouho vedoucího Belgičana Pietera Heemerycka dostihl dva kilometry před cílem a drtivým finišem mu nedal šanci zachytit jeho nástup. Jeho běžecký čas 1:11:31 považuje za doposud nejlepší výkon v dosavadní triatlonové kariéře. Celkový čas Sebastiana se zastavil na číslech 3:38:50.