Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě

16.04.2019 -
Zatímco se u nás bojovalo o mistrovské tituly v aquatlonu, tak v zahraničí se češi prali na tratích polovičních ironmanů. Třetí místo obsadila Radka Kahlefeldt Vodičková v závodě Challenge Melbourne a v závodě Ironman 70.3. Florida bere druhé místo ve své kategorii Petr Michovský.

Challenge Melbourne - half distance

Radka Kahlefeldt Vodičková a Annabel Luxford z Austrálie vedly plaveckou část, ale měly náskok pouze  2 vteřiny na Amelii Rose Watkinson a 54 vteřin na další pronásledovatelky Grace Thek a Claire Davis z Velké Británie. Cyklistickou trať prolétla nejrychleji za 2:14:21 Amelia Rose Watkinson s náskokem pár vteřin před druhou Annabel Luxford. Radka bohužel nabrala na kole ztrátu okolo 3 minut. Další závodnice dorazily do druhého depa již se ztrátou více než 8 minut. Nejrychlejší běžecký výkon dne předvedla australanka Kate Pedley z Austrálie, která svým půlmaratonem za 1:16:29 dokázala výrazně zmenšit svou ztrátu po dvou disciplínách. Na lepší než páté místo to však nestačilo. Amelia Rose Watkinson zaběhla druhý nejlepší ženský půlmaraton za 1:18:28, který byl lepší než Annabel Luxford o 3:13  a o 1:59 lepší než půlmaraton Radky. Watkinson doběhla do cíle na prvním místě v čase 4:03:18 s náskokem 3:25 na druhou Annabel Luxforde a 5:11 na třetí Radku Kahlefeldt Vodičkovou.

V mužském startovním poli zvítězil Mike Phillips,  závodník reprezentující také Nový Zéland. O vítězi závodu se rozhodovalo až v běžecké části, kde Mike předvedl skvělý výkon a časem půlmaratonu za 1:10:25 si doběhl pro vítězství s více než tří minutovým náskokem na druhého Davida Mainwaringa a třetího Matta Burtona. Pete Jacobs, který byl po plavecké části ve vedení dokončil závod na 8.místě i díky horšímu výkonu na kole, kde ztratil přes 7 minut na vítěze.

Ironman 70.3. Florida - half distance

Na Floridě se představilo několik českých triatlonistů, kteří bojovali ve svých věkových kategoriích. Nejlepší český čas zaznamenal Karel Sumbal, který v celkovém pořadí obsadil krásné 8.místo. Bohužel o 13 vteřin mu uniklo třetí místo ve své věkové kategorii. Ve stejné kategorii jako Karel Sumbal dokončili závod také Vít Kovařík na 23.místě a Jiří Pospíšil na 24.místě. Další skvělý výkon předvedl Petr Michovský, který si kromě druhého místa ve své věkové kategorii odváží také slot na MS do Nice. Dalším českým závodníkem na startu byl Jan Pokorný, který se do cíle dostal na 22.místě ve své věkové kategorii. V ženské kategorii se na start postavila Martina Ševčíková, která závod dokončila na 20.místě ve své kategorii.

zdroj : facebook TriMarni Coaching and Nutrition