Pernštejnské peklo 2009 ….

1.05.2009 -
Tak letos již potřetí. Pohled na startovní pole čítající téměř 90 závodníků a závodnic, kde nechybí slavná jména jako několikanásobný mistr světa v kvadriatlonu Miroslav Podborský, ironman Milda Bayer, reprezentanti bratři Pospíchalové, Tomáš Bednář a druhé straně Jirkové, Milanové, Vlastíci, prostě kluci a chlapi z blízkého i širokého okolí, ukazuje, že náš záměr, udělat závod, kde se setkávají hobíci s opravdovými profíky, se daří naplňovat.

A co je to PERNŠTEJNSKÉ PEKLO ? Duatlonový závod pro všechny - dva běžecké úseky 6 a 3 km, proložené 27km okruhem s převýšením téměř 800 m. 
Krátce před desátou hodinou proběhlo již tradiční focení pinholí a pak to začalo.
 V 10:00 bystřický místostarosta Vojta, závod odstartoval a celé startovní pole se vyřítilo vpřed. Čekaly je 3 dvoukilometrové okruhy po místních luzích a hájích. Na horizontu se vytvořil dlouhý had těl, který se s ubíhajícími metry trhal na menší a menší skupinky. Již od počátku duo bratrů Pospíchalů neponechávalo nic náhodě a dávalo výrazně najevo, že s nimi musíme na čelní místa jako počítat. Toto dvojici doplňoval na čele ještě Michal Balcar. V tomto pořadí se také objevili v cyklistickém depu.
Depo opustil jako první Zbyněk Pospíchal, následován s menším odstupem bratrem Vladimírem. Bratři se na trase sjeli, vzorně spolupracovali a výsledkem jim byl náskok 56 vteřin na tříčlennou skupinu pronásledovatelů vedenou Mírou Podborským.  Druhý nejrychlejší cyklistický čas ho vrátil zpět do boje o medaile.
V závěrečném běhu zúročili  Pospíchalové dokonalou znalost terénu a „bednu“ již nepustili. Do cíle doběhl jako první Zbyněk s 29s náskokem na Vladimíra. Ze skupiny pronásledovatelů se výborným během dostal na třetí místo Martin Kňáva.
Vítězství v kategorii veteránů (Muži 40+) získal i přes mírné bloudění na trati Miroslav Podborský s výrazným náskokem více než 6 minut před Karlem Špačkem a Luďkem Ševčíkem.

V kategorii žen obhájila své prvenství Alena Balcarová před Markétou Svozilovou a Miluší Bláhovou. Markéta, která  měla během cyklistické části pád, závod dokončila i přes krvácející zranění nohy.
Závod štafet, v kterém se představilo 9 týmů, potvrdil správný směr našeho závodu a přitáhl nové zájemce o absolvování Pernštejnského pekla.

Po závodě se všichni sešli v místním kulturním domě na pekelný guláš, vyhlášení výsledků a tombolu.
Jelikož je závod Pernštejnské peklo pořádán jako duatlonové mistrovství Vysočiny, byly předány medaile pro nejlepší „Vysočiňáky“. Titulem mistr Vysočiny se může pyšnit v kategorii M40 Lukáš Nedělka a v kategorii veteránu Karel Špaček.
Více informací k závodu + fotografie, naleznete na stránkách závodu www.ppeklo.cz.


Ještě shrnutí našich hrdinů

Kategorie muži do 40 let Kategorie muži 40+

 • Zbyněk Pospíchal 1:18:47  Miroslav Podborský 1:22:21
 • Vladimír Pospíchal 1:19:16 Karel Špaček 1:28:08
 • Martin Kňáva 1:20:01 Luděk Ševčík 1:28:28 
  Kategorie ženy
 • Alena Balcarová 1:36:15
 • Markéta Svozilová 1:53:28
 • Miluše Bláhová 2:03:12

  Kategorie štafety

 • Wassenbauer, Špička, Doležal 1:33:23
 • Pavelka, Cimburek, Pavelka 1:33:32
 • Nedělka, Šimanský, Šimanská 1:35:53


  Závěrem bych se chtěl ještě jednou omluvit za drobné nedostatky, které se i během 3.ročníku objevily a poděkovat všem, kteří se našeho závodu zúčastnili ať formou aktivního závodění nebo podporou na trati, za skvělou kulisu a doufám, že se zase všichni za rok setkáme.

  Také bych chtěl poděkovat za podporu městu Bystřice nad Pernštejnem, firmám Tchibo, Event &Promotion, Seznam.cz, L´Oreal, Mars a dalším

  Peklu Zdar – duatlonu zvlášť

  Za organizační výbor a DDM Bystřice nad Pernštejnem

  Martin Špaček

  vice ve fotogalerii

 • Hodnocení:

  Galerie

  Přečteno 579x

  Komentáře

  RUBRIKY ČLÁNKŮ
  AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
  1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
  30.1.23České žně na Isramanu
  28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
  27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
  25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
  22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
  22.1.23Zásady sportovního tréninku.
  29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
  29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
  16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu