Vítězství v závěrečném závodě Českého poháru v aquatlonu ukořistili Debnar a Kuříková

5.10.2014 -
Liberec hostil poslední díl Českého poháru v aquatlonu, což je sport, který kombinuje plavání a běh. V závodě s názvem ELEVEN Aquatlon Liberec 2014 se z vítězství radovali triatlonoví reprezentanti Petra Kuříková a Martin Debnar. Patronem závodu pak byl vynikající liberecký běžec Vítek Pavlišta.

Aquatlon v Liberci nabídl divákům díky slunečnému počasí a především díky předvedeným výkonům velmi pěknou sportovní podívanou. Mužskou část závodu ovládl Martin Debnar a to i přesto, že v současné době není ve vrcholné kondici. „Hned plavání pro mě bylo jakousi zkouškou, abych zjistil, jak na tom momentálně jsem. A i když mi první Jakub Powada uplaval o 28 vteřin a můj plavecký čas byl až sedmý nejlepší, řekl bych, že můj výkon v bazénu byl vzhledem k mé současné formě optimální,“ uvedl Debnar.


Do běžecké části si Debnar věřil a jasným cílem bylo stáhnout téměř půlminutovou ztrátu z plavání. Novinkou v tomto závodě byl hromadný start. „O hromadném startu jsem se dozvěděl asi před týdnem a neměl jsem s tím problém, vlastně mi to vyhovovalo. Chtěl jsem za to vzít, smazat ztrátu, získávat vteřinky a soupeře utavit. A to se povedlo. Je možné, že někteří kluci běh přepálili a poté polevili, ale od druhé třetiny závodu jsem běžel prakticky sám,“ zhodnotil Debnar, který se nyní těší na různé podzimní běhy.

„V tomto období je to ideální a já to mám rád, ale věnuji se tomu spíše rekreačně. V této chvíli se hodlám začít věnovat hlavně studiu, neboť jsem druhým rokem studentem lékařské fakulty a to si vyžaduje značnou dávku přípravy a koncentrace," uzavřel Debnar, za kterým na druhém místě doběhl Jakub Powada, třetí skončil Ondřej Olšar.

Mezi ženami dominovala Petra Kuříková. Plaveckou část zvládla jako druhá nejrychlejší, ale v běhu byla bezkonkurenční a zvítězila s náskokem 21 vteřin. „Parádní závod. Krásné slunečné a teplé počasí, vítězství, ideální den. Myslím, že rozhodlo už plavání a minimální ztráta na první místo. Věděla jsem, že na běžecké trati budu schopná tuto ztrátu smazat,“ prozradila závodnice z Jablonce. Druhá doběhla Jitka Šimáková, třetí byla Kateřina Loubková.

Kuříkové na rozdíl od Martina Debnara ještě závodní sezona nekončí. V polovině října odlétá do Koreji na Světový pohár v triatlonu. "V závěru sezony jsem unavená. Nechci tedy přecenit své síly, ale před odletem se spíše budu soustředit na regeneraci a udržení stávající kondice,“ uzavřela Kuříková.


Výsledky: Český pohár v aquatlonu, Liberec

Muži: 1. Martin Debnar 21:44,2, 2. Jakub Powada 22:17,9, 3. Ondřej Olšar 22:27, 4. Filip Václavík 22:44,2, 4. Vojtěch Sommer 23:02,5.

Ženy: 1. Petra Kuříková 24:12,9, 2. Jitka Šimáková 24:34,5, 3. Kateřina Loubková 25:49,6, 4. Simona Šimůnková 26:24,2, 5. Eva Trčková 26:42,6.

Hodnocení:
Přečteno 637x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková