Havajský double

28.10.2012 -
Je to jistá výzva, která má své kouzlo. Absolvovat havajského ironmana na Big Islandu a čtrnáct dní na to závodit o ostrov dále na Maui, kde se koná Mistrovství světa v Xterra.

Kdo z železných mužů si vyzkoušel double

Michael Weiss

Tento závodník, který momentálně má nucenou pauzu za dopingový škraloup z dob, kdy se ,,Michi“ věnoval výhradně MTB v roce 2011 zkouší havajský double. Na Ironmanu se mu ale nedaří podle představy. Naladěný z výsledku z Klagenfurtu, kde zajel pod 8hodin byl v očekávání i na MS v Ironmanu na  Havaji. Po podprůměrné plavecké části, která Weisse vždy částečně limituje, na kole předvádí ,,svůj“ standard a mocně dotahuje čelo závodu. Tato stíhací jízda, ale Michaelu vzala mnoho sil a v běžecké části ze závodu odstupuje.

Na MS na Maui Weiss patří do širšího pole favoritů, hlavně díky jeho bikové minulosti. Po  plavecké čáti Weiss opět ztrácí kontakt s čelem závodu, ale díky nejrychlejší cyklistické části se brzy dostává do čela závodu, kde vydrží až do cíle. Michael Weiss ovládl MS v Xterra 2011. Poráží i taková jména jako Jan Frodeno (Olympijský vítěz z Pekingu 2008), který končí na 12.místě, nebo Nicolase Lebruna, který byl suverénní v sérii Xterra či Lance Armstronga, který finišoval na 23.místě. 

Eneko Llanos

Tento španělský železný muž se pravidelně účastní havajského double. V roce 2011, stejně jako Michi Weisse, vzdává na Havaji v běžecké části a koncentruje se právě na MS na Maui. Tam končí na bronzovém místě v celkovém pořadí.

V roce 2010 Llanos končí na fantastickém sedmém místě v Koně a o jednu příčku si polepšil na Maui. Eneko Llanos se představí na Maui i letos, na MS v Ironmanu vzdává po cyklistické části a jistě si bude chtít zpravit chuť.

Marceau Olivier

Tento závodník úspěšně kombinuje dlouhé triatlony a závody ze seriálu Xterra. Je specialistou na kopcovité triatlony (Nice, Embruman, či Alpe d´Huez triathlon).  

Další ironmani na Maui

Ronnie schildknecht, švýcarský fenomén, který jako jediný zajel Ironmana pod 8hodin na americkém kontinentu a suverén na Ironman Switzerland. V roce 2005 okusil i kouzlo MS v Xterra a finišoval na osmém místě.

Sebastian Kienle se po vydařené sezóně v silničním triatlonu, kdy vyhrál na MS v Las Vegas v polovičním ironmanu, čtvrtém místě z Kony vydává i na Maui.  

Victor del Corral – tento Španěl zvítězil na IM Lanzarote, ale na havajském ironmanu chyběl.

Ellis Marry Beth  - tato americká závodnice, letos skončila na pátém místě mezi ženami v Koně a také ona jede  vyzkoušet  havajský double.

MS v Xterra startuje dnes (zprávy ale hovoří o nebezpečí Tsunami právě na havajských ostrovech).  

Hodnocení:
Přečteno 1114x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu