Havajský double

28.10.2012 -
Je to jistá výzva, která má své kouzlo. Absolvovat havajského ironmana na Big Islandu a čtrnáct dní na to závodit o ostrov dále na Maui, kde se koná Mistrovství světa v Xterra.

Kdo z železných mužů si vyzkoušel double

Michael Weiss

Tento závodník, který momentálně má nucenou pauzu za dopingový škraloup z dob, kdy se ,,Michi“ věnoval výhradně MTB v roce 2011 zkouší havajský double. Na Ironmanu se mu ale nedaří podle představy. Naladěný z výsledku z Klagenfurtu, kde zajel pod 8hodin byl v očekávání i na MS v Ironmanu na  Havaji. Po podprůměrné plavecké části, která Weisse vždy částečně limituje, na kole předvádí ,,svůj“ standard a mocně dotahuje čelo závodu. Tato stíhací jízda, ale Michaelu vzala mnoho sil a v běžecké části ze závodu odstupuje.

Na MS na Maui Weiss patří do širšího pole favoritů, hlavně díky jeho bikové minulosti. Po  plavecké čáti Weiss opět ztrácí kontakt s čelem závodu, ale díky nejrychlejší cyklistické části se brzy dostává do čela závodu, kde vydrží až do cíle. Michael Weiss ovládl MS v Xterra 2011. Poráží i taková jména jako Jan Frodeno (Olympijský vítěz z Pekingu 2008), který končí na 12.místě, nebo Nicolase Lebruna, který byl suverénní v sérii Xterra či Lance Armstronga, který finišoval na 23.místě. 

Eneko Llanos

Tento španělský železný muž se pravidelně účastní havajského double. V roce 2011, stejně jako Michi Weisse, vzdává na Havaji v běžecké části a koncentruje se právě na MS na Maui. Tam končí na bronzovém místě v celkovém pořadí.

V roce 2010 Llanos končí na fantastickém sedmém místě v Koně a o jednu příčku si polepšil na Maui. Eneko Llanos se představí na Maui i letos, na MS v Ironmanu vzdává po cyklistické části a jistě si bude chtít zpravit chuť.

Marceau Olivier

Tento závodník úspěšně kombinuje dlouhé triatlony a závody ze seriálu Xterra. Je specialistou na kopcovité triatlony (Nice, Embruman, či Alpe d´Huez triathlon).  

Další ironmani na Maui

Ronnie schildknecht, švýcarský fenomén, který jako jediný zajel Ironmana pod 8hodin na americkém kontinentu a suverén na Ironman Switzerland. V roce 2005 okusil i kouzlo MS v Xterra a finišoval na osmém místě.

Sebastian Kienle se po vydařené sezóně v silničním triatlonu, kdy vyhrál na MS v Las Vegas v polovičním ironmanu, čtvrtém místě z Kony vydává i na Maui.  

Victor del Corral – tento Španěl zvítězil na IM Lanzarote, ale na havajském ironmanu chyběl.

Ellis Marry Beth  - tato americká závodnice, letos skončila na pátém místě mezi ženami v Koně a také ona jede  vyzkoušet  havajský double.

MS v Xterra startuje dnes (zprávy ale hovoří o nebezpečí Tsunami právě na havajských ostrovech).  

Hodnocení:
Přečteno 1117x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka