Významné akce s českým zastoupením: Přehled triumfů a úspěchů za uplynulý víkend

19.06.2023 -
V průběhu minulého víkendu se odehrály několik významných triatlonových akcí s českými účastníky. V Cairns se výborně prezentovala Radka Kahlefeldt, Klagenfurt přivítal početnou českou výpravu a v Lucembursku se Lukáš Kočař dlouho držel mezi první desítkou.


Ironman Austria – Klagenfurt

 Evropská klasika "Klagenfurt" úspěšně zakončila další ročník. Závodníci měli letos na své straně přízeň počasí a silná konkurence v kategorii profesionálů znamenala skvělé výkony. Mezi startujícími byl i Čech Petr Soukup, který v tomto roce podle Lukáše Kočaře kombinuje terénní a dlouhé triatlony. Přes skvělý start v plavání se Soukupovi nepodařilo udržet tempo svých soupeřů na kole a postupně ztrácel pozice. Díky maratonu pod tři hodiny však Soukup obsadil 20. místo v kategorii "PRO" s časem těsně pod 8:50. Vítězem závodu se stal Mathias Petersen, který v běžecké části odrazil útok Camerona Wurfa a získal další cenné vítězství. Wurf skončil na druhém místě a získal tak kvalifikaci na MS v Nice. Třetí místo obsadil Rakušan Enzenberger. Mezi ženami zvítězila Nizozemka Lotte Wilms s časem 8:56.

Závodu se tradičně zúčastnila početná česká výprava. Nejlepší výsledek v kategorii amatéru (M50-54) zaznamenal David Houska, který dokončil na 10. místě.


Ironman – Cairns

Na protější polokouli hostil australský Cairns další ročník Ironmanu. Češka Radka Kahlefeldt zaznamenala výjimečný výsledek, když skončila na druhém místě s časem 8:58. Takový čas je výsadou jen několika málo českých triatlonistek. Díky tomuto úspěchu si Radka zajistila start na prestižním závodu na Havaji. Radka měla v minulém roce startovat na Havaji, ale kvůli zdravotním problémům nakonec nezasáhla do závodu v Koně. V Cairns zvítězila Australanka Simson s impozantním časem 8:40. Kompletní trio nejlepších doplnila Penny Slater. V mužské kategorii ovládl závod Braden Currie, druhé místo obsadil jeho krajan Mckenna a třetí skončil Van Berkel.

Ironman 70.3 Luxembourg

Po účasti na Xterra triatlonu v Belgii zamířil Lukáš Kočař do nedalekého Lucemburska, tentokrát na tradiční silniční poloviční Ironman. Dlouho se pohyboval mezi první desítkou, ale vysoké teploty mu nakonec nedovolily udržet si místo a skončil na jedenácté pozici. Závod vyhrál Dán Miki Taaghold. Velmi dobře se vedlo i závodníkům s hendikepem Tománkovi a Švehlovi. Tománek ovládl svoji kategorii a zajistil si tak účast na MS v Nice.


Hodnocení:
Přečteno 999x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek