PTO ohlašuje impozantní startovní listinu pro evropský závod PTO Ibiza

16.04.2023 -
PTO zveřejnila úchvatnou startovní listinu pro PTO European Open Ibiza, která se bude konat 7. května 2023. Tato prestižní událost z kalendáře PTO zahrnuje nejlepší světové triatlonisty.

PTO European Open nabídne jak závod žen, tak mužů na 100 km (2 km plavání, 80 km kolo, 18 km běh) v městě Ibiza, který se odehraje v idylickém prostředí Baleárských ostrovů. Obě akce PTO se konají v sobotu 6. května, muži startují v 08:15 a ženy v 09:45 Oba závody budou vysílány živě na Eurposport 2.

Organizace PTO zaznamenala minulý rok obrovský vzestup, zejména mezi profesionálními závodníky. Velká finanční dotace na start přilákala ty nejlepší současné triatlonisty na střední a dlouhé tratě. V roce 2022 seriál PTO odstartoval závod v Edmontonu, kde se z vítězství radovali Gustav Iden a Ashleigh Gentle. Dalším závodem z této série byl COLLINS CUP 2022, který hostil slovenský Šamorín. Závod se jel v netradičním formátu, kde proti sobě stáli zástupci Ameriky, Evropy a mezinárodního mixu. Posledním dílem série byl podnik US Open, který se konal v Dallasu. Zde své soupeře překvapil Collin Chartier a mezi ženami opět nenašla přemožitelku Ashleigh Gentle.

Letošní kalendář PTO ještě není zveřejněný, ale můžeme se těšit na velké triatlonové bitvy. Již 6. května nás čeká první díl PTO na Ibize. Startovní listina je nabitá zvučnými jmény, což slibuje velký triatlonový svátek. Vysoké prize money přilákaly opravdu zvučná jména, což zvyšuje očekávání fanoušků a závodníků. Tato událost bude jistě jedním z vrcholů letošního roku v triatlonovém světě.


Mužský závod

Mužský závod nabídne extrémně zajímavou podívanou, ve startovní listině figuruje Nor Blummenfelt, který v současné době společně se svým krajanem patří mezi naprostou světovou špičku. Iden zatím svůj start nepotvrdil. Kdo ale svůj start potvrdil, je Jan Frodeno! Němce asi není potřeba jinak představovat. Minulý rok tuto legendu sužovaly zdravotní problémy a letos chtěl sezónu odstartovat v Americe na Oceanside 70.3 v Kalifornii, ale to se nestalo, a tak Frodena uvidíme na Ibize. Bude extrémně napínavé sledovat generační souboj mistrů světa. Další zvučné jméno, které bychom mohli vidět, je Alistair Brownlee. Brit oficiálně zatím svůj start nepotvrdil, a i jeho sužovaly zdravotní komplikace. Nyní se zdá, že dvojnásobný olympijský vítěz je v pořádku, a budeme doufat, že by mohl startovat.

Kromě výše zmíněných svůj start potvrdili:

Magnus Ditlev (DEN), Sam Laidlow (FRA), Max Neumann (AUS), Leon Chevalier (FRA), Florian Angert (GER), Frederic Funk (GER), Aaron Royle (AUS), Patrick Lange (GER), Daniel Baekkegard (DEN), Ben Kanute (USA), Miki Moerck Taagholt (DEN), Bradley Weiss (USA), Jason West (USA), Pieter Heemeryck (BEL), Kristian Hogenhaug (DEN), Thomas Bishop (GBR), Gregory Barnaby (ITA), Rudy von Berg (USA), Kyle Smith (NZL), Mathias Lyngsoe Peterson (DEN), Ben Hoffman (USA), David McNamee (GBR), Filipe Azevedo (POR).

Ženský závod

Ženský závod bude rovněž soubojem světových šampiónek! Daniela Ryf a Chelsea Sodaro představují samotnou špičku kvality. K nim se přidají Ashleigh Gentle (AUS), Lucy Charles-Barclay (GBR), Paula Findlay (CAN), Laura Phillip (DEU) a další. Tato jména v triatlonu rezonují a jejich souboje slibují velké vzrušení pro diváky.


Hodnocení:
Přečteno 614x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.