První ročník Ironman 70.3 Berlín patřil jedinému muži, a to Michaelovi Raelertovi

16.06.2013 -
Suverénní výkon podal Michael Raelert na premiérovém ročníku Ironman 70.3 Berlín a připsal si další cenné vítězství v tomto prestižním seriálu. Mezi ženami zvítězila Barbara Riveros. Jaký byl průběh závodu a jak si vedli čeští zástupci, to se dočtete v článku.

V osm hodin ráno byl odstartován závod profesionálů a hned od samého začátku se do čela dostala dvojice -  Michael Raelert a Christian Prochnow. Michael opustil depo již jako vedoucí závodník a vydal se vstříc sólo jízdě.  Za nimi postupně vybíhají možní adepti na pódiové umístění. Michael Goehner ztratil ve vodě přes tři minuty na čelo. Mladší Raelert jel na kole suverénně a prakticky o vítězi bylo rozhodnuto. Zajímavější věci se děly za ním. Postupně se do čela začal propracovávat Michael Goehner, který díky druhému nejrychlejšímu cyklistickému času dne, se dotáhl na druhé místo v průběžném pořadí. Zde o druhé místo svedl bitvu s Perem Bittnerem, který Goehnerovi podlehl v běžecké části a obsadil třetí místo v celkovém pořadí. Závod ve velkém stylu ovládl Michael Raelert a na druhém místě skončil Michael Goehner.

V ženském závodě Berlínu kralovala Barbara Riveros, která je odchovankyní olympijského triatlonu a byla účastnicí Olympijských her v Pekingu, kde brala 25.místo. Na druhém místě mezi ženami  skončila Katja Konschak a jako třetí finišovala Rachel Konschak. Annett Finger – vítězka Czechmana brala sedmé místo

České stopy

Nejlepším Čechem v Berlíně byl mezi profíky Jarda Brynda, který v konečném pořadí obsadil 18.místo. Na 20. v profi a celkově na 36. místě závod dokončil Josef Křivánek. O jednu příčku za ním byl Tomáš Kozel. V ženách Simona Vykoukalová obsadila deváté místo.