McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland

2.03.2024 -
Steve McKenna a Chelsea Sodaro zaznamenali vítězství na Ironmanu Nový Zéland. McKenna předvedl vynikající výkon ve všech třech disciplínách a po napínavém souboji zvítězil s časem 8:01:13. V ženské kategorii pak Chelsea Sodaro dominovala od začátku do konce. Český závodník Petr Vabroušek si v kategorii M50-54 vybojoval skvělé 2. místo.

Po velmi náročném a napínavém dni plném zvratů zvítězil Steve McKenna na prestižním závodě Ironman Nový Zéland. V ženské kategorii pak zcela dominovala Chelsea Sodaro, která si vybojovala vítězství s obrovským náskokem před svými soupeřkami.

Závod začal plaveckou částí, kde McKenna exceloval a vystoupil z vody po 52:07 minutách, těsně společně s Michaelem Boult, Justinem Metzlerem a Niekem Heldoornem, což naznačovalo, že boj o první místo bude velmi těsný. Na kole se pak McKenna a Heldoorn rychle dostali do malého trháku před ostatními, ale situace se dynamicky vyvíjela. Duo McKenna a Heldoorn byli sjeti a vytvořila 9se větší vedoucí skupina. Mike Phillips se v druhé polovině cyklistické části ukázal v dobré cyklistické formě, když se odpoutal a získal náskok více než dvou minut nad svými pronásledovateli.

Na běžeckou část vyrazili McKenna a Heldoorn společně pronásledovat Phillipse, ale McKenna ukázal lepší běžecké nohy, brzy dohnal vedoucího Phillipse a postupně si vybudoval náskok. V dramatickém závěru závodu McKenna udržel náskol a zvítězil s časem 8:01:13. Heldoorn skončil na druhém místě s časem 8:03:46 a Ben Hamilton, který předstihl Phillipse v závěrečných fázích, obsadil třetí místo s časem 8:08:13.

V ženském závodě od začátku dominovala Chelsea Sodaro, která se po plavecké části dostala do čela společně s dalšími čtyřmi závodnicemi. Na kole Sodaro a McCauley rychle získaly náskok, ale Sodaro se potýkala s technickými problémy, které ji na chvíli zpomalily. Přesto se v běžecké části neuvěřitelně rychle dostala zpět do čela a bezpečně si došla pro vítězství s časem 8:40:07. Els Visser, která předvedla silný výkon na kole a běhu, skončila na druhém místě, zatímco Jocelyn McCauley, která se dlouho držela v čelní skupině, obsadila třetí místo.

České želízko v ohni Petr Vabroušek v kategorii M50-54 obsadil 2. místo v čas 9:37.