Jan Volár finišoval na Světovém poháru v Lisabonu na 34.místě, Jan Čelůstka nedokončil

23.05.2021 -
V těsném finiši se Honza Volár rval až do posledních centimetrů o co nejlepší umístění, nakonec si odváží z Lisabonu 34.místo. Honza Čelůstka kvůli defektu nedokončil. Triumf z nedávné Jokohamy zopakoval Nor Kristian Blummenfelt.

Pod zataženou oblohou panoval na lisabonském pobřeží silný vítr, který promluvil do podoby závodu. V něm se 75 triatlonistů pustilo do 1500 metrů dlouhého plavání v zátoce Tejo, po kterém následovala 40km cyklistická část rozdělená do osmi okruhů a 10km běh.

Po plavecké části se do více než třicetičlenné vedoucí cyklistické skupiny dostal Jan Volár. „Plavání mi docela vyšlo. Povedl se mi už první start, který nám bohužel zrušili a museli jsme na něho jít ještě jednou. Ale i ten druhý byl dobrý. Pak jsem byl schopný plavat kolem 15. nebo 20. místa,“ řekl český reprezentant. „Na začátku cyklistiky jsem pak v takové menší skupině odtáhl dlouhou rovinu proti větru, abychom chytili první skupinu. Když jsme po té rovině přijeli pod kopec, začalo se nastupovat a já se dostal do největší krize z celého závodu. Naštěstí se mi to povedlo udržet.“

Ve druhé pětadvacetičlenné skupině jezdil Jan Čelůstka. Obě skupiny se ale k sobě pomalu přibližovaly a v šestém okruhu se spojily úplně. V tu chvíli měl bohužel Čelůstka defekt a kvůli prázdnému kolu musel ze zajímavě rozjetého závodu odstoupit.

Volár přijel do druhého depa s více než padesáti dalšími závodníky, mezi kterými si doběhl pro konečně 34. místo se ztrátou 2:24 na vítězného Nora Blummenfelta. Ten potvrdil vynikající formu a ve výborně obsazeném závodě navázal na svůj triumf z posledního závodu mistrovství světa v Jokohamě.

„První dva ze čtyř běžeckých okruhů pro mě byly dobré, ale pak se projevilo, že ještě nejsem v této sezoně rozzávoděný a že jsem spíš trénoval na sprinty než na dvouhodinové olympijské triatlony. Proto mi v posledním okruhu došly síly a ztratil jsem možná osm pozic.“

Závodní program pokračuje zítra, kdy budou v ulicích moderní lisabonské čtvrti závodit ženy (14:30 hodin). Na startovní listině figurují Petra Kuříková a Tereza Zimovjanová. Přímý přenos ze závodu poběží na internetové stránce striathlonlive.tv.

Výsledky

Světový pohár, Lisabon (Portugalsko), 22. května 2021

Muži: 1. Kristian Blummenfelt (Nor.) 1:42:33, 2. Max Studer (Švýc.) 1:42:41, 3. Genis Grau (Šp.) 1:42:55 … 34. Jan Volár 1:44:57, Jan Čelůstka nedokončil

Kompletní výsledky najdete zde.

Přečteno 336x
16.7.21Bude v Mostě i dlouhý triatlon?
7.7.21Letos se mi zatím nedařilo, tohle je super výsledek, říká Filip Michálek
4.7.21Jan Volár získal mistrovský hattrick, ženský titul patří Hruškové
1.7.21Byl to nejtěžší závod, který jsem zatím absolvoval, říká Michal Holub
28.6.21Lukáš Kočař vybojoval 7.místo na ME na středních tratích, další tři Češi v elitní dvacítce
21.6.21Řenč s Křivánkovou obhájili na mistrovském Moraviamanovi pozice favoritů
18.6.21Mimořádně nabitý triatlonový víkend: SP Xterra Prachatice, Moraviaman a ME Kitzbuhel