Jsem ráda, že jsem prodala, co mám natrénováno, říká Simona Křivánková po stříbru z Benátek

14.06.2017 -
Česká šampionka v dlouhém triatlonu se po dvou "rozjezdových" půlkách vydala do romantických Benátek na Challenge Venice. Železňáckou porci kilometrů zvládla konstantním výkonem ve všech třech disciplínách a závěrečný maraton za 3:08 ji vynesl na skvělou stříbrnou pozici. Více v rozhovoru

Jak velkou máš radost ze stříbra ze závodu Challenge Venice? Jak moc to bolelo?

Velkou..Bolelo to, ale stálo to za to!

Jak velká je únava pár dní po závodě?

Únava je klasická, ironmanská. Bolavé nohy a spánkový deficit..Doufám, že se dá tělo brzo do kupy a pustím se do dalších tréninků.

Jak se pro tebe závod vyvíjel v jednotlivých disciplínách?

Z plavání jsem měla dobrý pocit, z vody jsem vylézala na páté pozici, na kole jsem se propracovala na třetí místo a spoléhala na běh, který by mě mohl posunout ještě o příčku výš. To se naštěstí zadařilo a v běhu jsem se posunula na konečné druhé místo.

Prošla sis během závodu výraznější krizí?

Za celý závod jsem naštěstí neměla žádnou větší krizi. Největší krize byla ráno v 3:15, kdy jsme vstávali. Start byl už v 6:30 z Benátek, kam nás převážel v 5 hodin ráno autobus od depa (celý závod se vlastně odehrává v Mestre).

Popsala bys průběh závodu, jak jsi ho prožila?

Plavání bylo neobvyklé v tom, že nebylo na okruhy, ale vedlo "rovně" tj. jen jedním směrem (z Benátek do Mestre). Navíc byl odliv a tak bylo z hlediska času abnormálně dlouhé a pocitově nekonečné. Cyklistika byla rovinatá, ale s velkým množstvím ostrých a technických zatáček. Foukal vítr, a ten se po několika desítkách kilometrů pěkně zajídal. Běh byl docela pěkný. Celý vedl v parku (bohužel bez stromů a stínu) ve 4,5 okruzích. Byl ale také dost namotaný a kilometr po kilometru byly ostré zatáčky a otočky kolem kuželů těžší a těžší. Posledních 9 kilometrů už mi moc nechutnalo. Závod jsem si však moc užila a jsem ráda, že jsem prodala (i přes tréninkové manko z února), co jsem natrénovala.

Na závod jsi cestovala (trochu netradičně) bez manžela, v doprovodu kouče Michala Urbánka. Jaké to pro tebe bylo?

Celý výlet do Benátek bych zhodnotila jako povedený. S Michalem se známe dlouho, navíc je sám ostřílený závodník a ví, jak to na závodech chodí, takže se nebylo čeho bát. Na druhou stranu to byl první závod, kam jsem vyrazila bez Pepy, a ze začátku mi to přišlo opravdu zvláštní. Jako bych ani nejela na závody…

Letošní sezona je pro tebe v plném proudu a máš za sebou několik velkých triatlonových závodů. Jak ji zatím hodnotíš?

Se sezónou jsem zatím spokojená. Jela jsem Challenge Rimini v silné konkurenci TOP 10. Poté jsme zavítali na Challenge Salou, kde jsem obsadila 4. místo. Snad tedy vydrží zdraví a budu moci pokračovat v naplánovaném závodním kalendáři. Ten máme zatím rozvržen do ME v dlouhém triatlonu v Almere, které je začátkem září. Jak dlouhou sezónu budu letos mít a jaké závody pojedu na podzim, ještě uvidíme. Letos jsou pro mě prioritou tři dlouhé Challenge závody - Venice, Regensburg a ME v Almere. Tyto závody jsme proložili ve spíše tréninkovém duchu půlkami Challenge Rimini, Salou, Prague, které absolvujeme společně s Pepou. S Pepou také pojedu na půlku Pálava Race, kterou máme kousek za domem. Na Moraviamanovi pojedu štafetu za Rocktechnik triatlon. Kalendář závodů, fotky a reporty ze závodů vkládáme pravidelně na náš web www.krivankovi.eu a FB @krivankovi.

Na závěr bych ráda poděkovala všem, kteří mi na závodech drží palce a samozřejmě partnerům, kteří nás podporují - Aquasphere, BehejBrno.com, Coffeespot, Nominal, Oční Studio Aleš Žejdl, Progress Sportswear, Roobar, Sanomed,  Trumf Sanace s.r.o, USU Software s.r.o.