Stálo mě hodně fyzických i psychických sil závod dokončit, píše ve své reportáži z IM Zurich Simona Vykoukalová

23.08.2013 -
Minulý víkend závodila ve švédském Kalmaru a jako druhá z českých závodnic skončila osmá v profi kategorii. Ve své reportáži se vrací k jednomu z nejtěžších závodů své dosavadní kariéry, Ironman Zurich, který se uskutečnil před měsícem za tropického vedra. S vypjetím všech sil zvládla dokončit a v čase 10:35 se mohla radovat ze čtrnáctého místa mezi profesionálkami.

Přežít a dokončit co nejlépe

Do závodu jsem šla s tím, že chci podat co nejlepší výsledek. Věděla jsem, že bude velké vedro a plavání bez neoprenu, kvůli čemuž jsem pozměnila 'jetí na čas' na 'přežít a dokončit co nejlépe'. Příprava na závod byla konečně podle přání, takže jsem věděla, že jsem udělala z této stránky maximum. S trenérem Jardou Hýzlem jsme přitlačili především na cyklistice.

Poslední disciplínu jsem si pěkně protrpěla

Atmosféra závodu byla pěkná, podobna jako v Klagenfurtu. Samotný závod byl ale dost težký. Vedro, které tu panovalo stejně jako u nás, bylo přímo ubíjející. Sice příjemnější než zima a déšť, ale ubíjející. Pocit z jednotlivých disciplín mám dobrý. Plavalo se ve dvou okruzích s výběhem z vody. Údajně měřilo dokonce něco přes 4 km. Plavání bez neoprenu v plavecké kombinéze od Aquaspheru mě bavilo, cítila jsem se dobře a docela to i uteklo. Cyklistická část se jela ve dvou okruzích byla relativně náročná. Nejdříve absolutní rovina byla vystřídána zvlněným terénem s několika dlouhými a náročnými stoupáními. Na kole jsem měla dobrý pocit. Začala jsem pozvolna, aby mi s najetými kilometry neubývaly sily příliš rychle. Sama jsem byla překvapená, když jsem asi na 140. km v dlouhém stoupání předjela tři ženy a několik mužů. Sjezdy byly spíše rychlé a technické, kde jsem bohužel asi dost ztrácela. Běh byl namotaný ve čtyřech okruzích a naštěstí převážně ve stínu. Ve srovnání s Klagenfurtem mi přišel rozhodně náročnější - otočky, seběhy a výběhy menších kopečků dávaly unaveným nohám celkem zabrat. Běh byl pro mě v tomto závodě kupodivu nejnáročnější disciplínou a dost jsem si jej protrpěla. Stálo mě hodně fyzických i psychických sil závod dokončit.

Jsem ráda, že jsme závod přežili

Co jsem se po závodě bavila s ostatními závodníky z Čech (Pepa Křivánek, Jarda Brynda, Lukáš Polan, Petr Vabroušek), tak jej všichni hodnotili, právě kvůli teplotním podmínkám, jako dost náročný. Myslím, že absolvovat čtvrtý Ironman v životě a z toho druhý s plaváním bez neoprenu a ve vedru je docela rarita. Jsem tedy ráda, že jsem já i můj přítel Pepa Křivánek (ten s úpalem/úžehem na běhu, kde si dal opravdu do těla) jsme závod přežili a doběhli si pro medaili a finisherské tričko.