Ironman Vabroušek se v Brazílii „protancoval“ ke skvělému šestému místu

27.05.2013 -
Český triatlet Petr Vabroušek nevyrazil do Brazílie za energickým rytmem latinskoamerických tanců, ale za svou porcí 226 ironmanských kilometrů. A v závodě na ostrově Santa Catarina s čistými písečnými plážemi se mu dařilo skvěle a skončil šestý.

Vabroušek má ironmana v Brazílii rád a tamní závod mu sedí. Už pětkrát skončil v elitní desítce a v neděli přidal šesté umístění v ironmanské smetánce, když skončil na šestém místě.

Nejúspěšnější český Železňák zvládl 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a běžecký maraton v čase 8:32:22. Zvítězil favorizovaný Američan Timothy O´Donnell před domácím Igorem Amorellim a Němcem Stefanem Schmidem.

V závodě žen se představila Jana Candrová a s časem těsně pod deset hodin obsadila třinácté místo. Zvítězila Američanka Amanda Stevensová před Kanaďankou Sarou Grossovou. Třetí doběhla další Američanka Jessie Donovanová.

Výsledky: Ironman Brazílie

Muži: 1. Timothy O´Donnell (USA) 8:01:32, 2. Igor Amorelli (Bra) 8:19:40, 3. Stefan Schmid (Něm) 8:25:02, …, 5. Petr Vabroušek (ČR) 8:32:22.

Ženy: 1. Amanda Stevensová (USA) 9:05:53, 2. Sara Grossová (Kan)9:08:38, 3. Jessie Donovanová (USA) 9:10:29, …, 13. Jana Candrová (ČR) 9:59:55.

Přečteno 780x
16.7.21Bude v Mostě i dlouhý triatlon?
7.7.21Letos se mi zatím nedařilo, tohle je super výsledek, říká Filip Michálek
4.7.21Jan Volár získal mistrovský hattrick, ženský titul patří Hruškové
1.7.21Byl to nejtěžší závod, který jsem zatím absolvoval, říká Michal Holub
28.6.21Lukáš Kočař vybojoval 7.místo na ME na středních tratích, další tři Češi v elitní dvacítce
21.6.21Řenč s Křivánkovou obhájili na mistrovském Moraviamanovi pozice favoritů
18.6.21Mimořádně nabitý triatlonový víkend: SP Xterra Prachatice, Moraviaman a ME Kitzbuhel