XTERRA GERMANY: KUBÍČEK TŘETÍ

13.09.2005 -
c h w a r z w a l d / T i t i s e e (Německo) – V malebném lázeňském městečku Titisee se pod názvem XTERRA Germany uskutečnilo o víkendu finále XTERRA European Tour. V elitní kategorii byl bez přítomnosti Švýcara Oliviera Marceau favoritem Francouz Nicolas Lebrun, který svoji pozici potvrdil vítězstvím závodu. Naším želízkem v ohni se ukázal Honza Kubíček, který vybojoval výborné třetí místo za úřadujícím mistrem světa, Španělem Eneko Llanosem
XTERRA GERMANY: KUBÍČEK TŘETÍ, CELKOVĚ TRIUMFOVALI MARCEAU A BUCHEROVÁ

S c h w a r z w a l d / T i t i s e e (Německo) –  V malebném lázeňském městečku Titisee  se pod názvem XTERRA Germany uskutečnilo o víkendu finále XTERRA European Tour. V elitní kategorii byl bez přítomnosti Švýcara Oliviera Marceau favoritem Francouz Nicolas Lebrun, který svoji pozici potvrdil vítězstvím závodu.

Naším želízkem v ohni se ukázal Honza Kubíček, který vybojoval výborné třetí místo za úřadujícím mistrem světa, Španělem Eneko Llanosem. Mezi ženami se v cíli z vítězství překvapivě radovala subtilní Rakušanka Carina Wasleová. Po plavání dlouho vedla Sibylle Matterová, ale na obtížné a dlouhé trati kola ji Wasle dokázala předjet a udržet si při desetikilometrovém běhu vedení. Druhá skončila loňská vítězka, sympatická Němka Katrin Helmckeová a třetí místo vybojovala letošní hvězda evropské XTERRY Renata Bucherová. V evropské túře celkově triumfovala švýcarská dvojce Olivier Marceau a Renata Bucherová.

Během patnácti set metrů plavání se na čele závodu vytvořila čtyřčlenná skupinka, která si na ostatní naplavala minutový náskok. Němce Daniela Ungera a Andrease Böcherera následoval  Eneko Llanos a loňský bronzový medailista havajského Ironmana Faris Al-Sultan. Ve druhé skupince výborně plaval  Petr Cvrček s minimální ztrátou na prvního. Více než tři minuty ztratil na čelo Jan Kubíček.

Cyklistická část byla rozdělena na dva okruhy. V každém se nejprve stoupalo k rozhledně na Hochfirsttrum, odtud se závodníci dostali dlouhým sjezdem k lyžařskému skokanskému můstku v Neustadtu. Nelze nezmínit, že právě zde minulou zimu  triumfoval český skokan Jakub Janda. Tady už v prvním okruhu kraloval Nicolas Lebrun následován Lichtenštejncem Ruhem a skupinkou několika jezdců, kterou vedl Jan Kubíček. Ve druhém okruhu si Lebrun vyjel tří minutový náskok na ostatní. Kubíček se utrhl a jel na třetí pozici, sledován výborným běžícem Llanosem.

Na běhu se ještě lehce míchalo s celkovým pořadím. Lebrun zůstal s přehledem první, ale na druhou pozici se posunul Llanos, když předběhl nejprve Kubíčka a pak i Ruheho.Mark Ruhe se propadl až na čtvrtou pozici.

Letošní XTERRA Europaen Tour se udála ve znamení helvetského kříže.Celkově vyhrál  Švýcar Olivier Marceau, před Nikolasem Lebrunem a výborným Honzou Kubíčkem.V ženách triumfovala Švýcarka Renata Bucherová. Loňská vítězka Američanka Jamie Whitmoreová skončila druhá a další Švýcarka Sibylla Matterová třetí.