Kubíček z Dukly je šampion v Xteře

2.09.2004 -
Přední Výtoň - Dobíhal v klidu, s obrovským náskokem. Pak strhl cílovou pásku a mrštil jí o zem v divokém gestu radosti. Jan Kubíček z Dukly Praha se stal po dvou letech opět domácím šampionem v terénním triatlonu Xteře. "Řadím tenhle výsledek hodně vysoko, konkurence se zvyšuje," říká všestranný triatlonista. Tratě na Lipně byly podle něho hodně spravedlivé. Delší plavání, fyzicky i technicky

Přední Výtoň - Dobíhal v klidu, s obrovským náskokem. Pak strhl cílovou pásku a mrštil jí o zem v divokém gestu radosti.
Jan Kubíček z Dukly Praha se stal po dvou letech opět domácím šampionem v terénním triatlonu Xteře. "Řadím tenhle výsledek hodně vysoko, konkurence se zvyšuje," říká všestranný triatlonista.
Tratě na Lipně byly podle něho hodně spravedlivé. Delší plavání, fyzicky i technicky náročné kolo, drsný běh. "Na kole mi na špici hodně pomohl Tomáš Havlíček. Běželo se mi pak už krásně," usměje se.
Stal se mistrem, ale seriál Czech Xterra tour vyhrál jeho soupeř František Žilák. "Já jsem v úvodu sezony dával přednost duatlonu, jemuž jsem podřídil přípravu," vysvětlí. Na mistrovství světa v Geelu skončil 44.
Teď ho čeká duatlonová Evropa a pak - po dvou letech - návrat na vražedné tratě světového mistrovství na havajském ostrově Maui.
Tehdy tam byl jako nejlepší z Čechů 19. Letos by chtěl výš, i když ví, že dorostli další borci a na Xterru se chystají i triatlonisté z olympiády.
Poslední tréninkovou fázi na Havaji pojede po boku přítele Jana Řehuly. "Je to paráda, když se s vámi takový závodník dokáže podělit o zkušenosti. To u nás nebývá zvykem."
Kubíček bydlí a trénuje kousek od Božího Daru. V létě byl několikrát běhat i s lyžařem Bauerem. "Oba raději trénujeme sami, ale takhle jsme si to aspoň zpestřili."