XTERRA Italy opět stříbro

5.07.2004 -
Sardinské stříbro Jana Řehuly na dalším podniku XTERRA evropské Tour Po úspěšném absolvováni ME E.ON XTERRA Czech v Hluboké nad Vltavou, který se jel minulou sobotu též jako třetí závod XTERRA European Tour, získal v silné konkurenci Jan Řehula na XTERRA Italy opět stříbro s nepatrným odstupem za vítězem…. Závod byl situován do hornaté oblasti vnitrozemí s krásnou přírodou a subtropickým rostlinstvem. Plavalo se v průzračné vodě přehrady na (Xterra.cz)
Sardinské stříbro Jana Řehuly  na dalším podniku XTERRA evropské Tour

Po úspěšném absolvováni ME E.ON XTERRA Czech v Hluboké nad Vltavou, který se jel minulou sobotu též jako třetí závod XTERRA European Tour, získal v silné konkurenci Jan Řehula na XTERRA Italy opět stříbro s  nepatrným odstupem za vítězem….

Villacidro – Sardinie, 4.7.
Závod byl situován do hornaté oblasti vnitrozemí s krásnou přírodou a  subtropickým rostlinstvem.
Plavalo se v průzračné vodě přehrady na pitnou vodu ve dvou okruzích s náročným výběhem do kopce. O tempo na špici se staral anglicky super plavec Criss Volley a za nim se v těsném závěsu držel Jan Řehula (Author team Praha) s velmi nadějným Němcem Andreasem Bocherem.

Po výjezdu z depa Angličan upadl a do čela závodu s dostali Řehula s Bucherem a pravidelně se střídali na špici 30 km dlouhé trati.”V rozhodujícím  šestikilometrovém kamenitém stoupáku se mi uvolnil upínák a musel jsem seskočit a dotáhnout zadní kolo. V tomto momentu mě dojeli mistr světa Francouz Oliviere Marceau a bronzový z ME Evropy v Hluboké David Henestrosa (Spa). Společně jsme pak dojeli vedoucího Buchera, který v zápětí píchl zadní kolo.Hodil jsem mu svoji rezervu a věřil, ze se mi defekt vyhne.”, popisuje průběh cyklistiky Řehula.
V závěrečném dlouhém sjezdu exceloval technicky zdatný Henestrosa následovaný Marceauem, Jan Řehula ztrácel cca 35 vteřin. Honza se snažil zlikvidovat ztrátu, ale podařilo se mu jit jen pres Marceau. Španěl Henestrosa měl však v posledních třech kilometrech více sil a zaslouženě si do cíle doběhl pro vítězství necelou minutu před Řehulou.
“Cítil jsem se ve formě, závod na Hluboké mě hodně posílil, vůbec jsem se na kole netrápil. V závěru běhu mi trochu došlo, bylo šílené vedro a já nemel moc času pit.” dodal Řehula.