Tři prvenství Tomáše Pozlera

17.10.2003 -
Pardubice - Během deseti dnů, do středy 15. října, stihl chrudimský duatlonista Tomáš Pozler startovat ve čtyřech závodech, z čehož tři vyhrál. Sedmadvacetiletý závodník, který na letošním českém mistrovství v krátkém duatlonu byl čtrnáctý, obhájil 5.října prvenství v Žambereckém duatlonu. O týden později stál na startu duatlonu v Přívratu u České Třebové, kde se sešla podobná konkurence jako v Žamberku. (Rychtera Zdeněk)

Po úvodním běhu měl sice v Přívratu minimální náskok atlet Miloš Kratochvíl, ale v cyklistice jej dvojice Pozler Doleček dojela a ujela mu. "V závěrečném běhu to pak byla pohoda," konstatoval Pozler. V poslední části závodu dosáhl opět nejlepšího výkonu Kratochvíl a díky tomu se posunul na druhé místo. O dvacet čtyři hodin později změřil Pozler síly s vytrvaleckými specialisty v rámci desetikilometrového krosu Velká cena Monaka v chrudimských Slatiňanech, v němž doběhl na pátém místě. Zvítězil triatlonový reprezentant Jan Vodehnal.
Ve středu 15.října se pak v Pardubicích zúčastnil Pozler atletického mítinku pořádaného AFK SKP Pardubice a v dráhovém běhu na tři kilometry zvítězil ve stylu start cíl. "Otestoval jsem si výkonnost, protože chci startovat ještě v duatlonech v zahraničí," uvedl po pardubickém prvenství Pozler.

Výsledky, duatlon Přívrat, 4,5 km běhu, 18 km kolo a 3 km běhu: 1. Pozler (SK Lány) 56:04 minuty, 2. Kratochvíl 56:25, 3. Doleček (oba CTC Fort) 56:58, Pardubický atletický mítink, 3 km: 1. Pozler (AC Pardubice) 9:46, 2. Eliáš 10:28, 3. Zajíc (oba AFK SK Pardubice) 11:03.