Šárka Grabmüllerová obhájila na MS v zimním triatlonu bronz, její dcera Natálie mezi juniory urvala stříbro

15.02.2014 -
V Itálii se o víkendu koná mistrovství světa v zimním triatlonu a v sobotu byly v Cogne na plánu individuální závody. Česká výprava se i bez dvojnásobné mistryně světa Heleny Erbenové ukázala ve skvělém světle a získala dvě medaile. Šárka Grabmüllerová v závodě žen obhájila bronz, její dcera Natálie skončila mezi juniorkami druhá a raduje se ze stříbra.

Junioři startovali na tratích 4km běhu, 8km na kole a 6km na lyžích a v závodě se představily dvě české naděje. Natálie Grabmüllerová vybojovala skvělé druhé místo, když nestačila pouze na Rusku Yanu Lavnikovičovou.

„Je to naprosto skvělé, jsem moc šťastná. Přišlo mi, že jsem závodem proplouvala jako na vlnách. Chvíli nahoře, chvíli dole. Byly okamžiky, kdy jsem si myslela, že na bedně ani náhodou nebudu, ale nakonec to klaplo. A jelikož jedna Italka byla na lyžích slabší, bylo z toho stříbro,“ radovala se Natálie Grabmüllerová, která se specializuje na lyžování. Mezi juniory byl Martin Řežáb osmý. Zvítězil Rakušan Michael Singer.

V kategorii žen se představila bronzová z minulého MS Šárka Grabmüllerová, nejzkušenější závodnice ve startovním poli. Na startu sice nebyla dvojnásobná šampionka Helena Erbenová ani vloni druhá Elisabeth Sveumová, přesto se v Itálii sešla kvalitní konkurence. Šárka Grabmüllerová byla jednou z favoritek na medaili a svou roli v závodě na 6km běhu, 12km na kole a 10km na lyžích zvládla, když vybojovala bronz. Zvítězila Norka Borghild Løvsetová, druhá doběhla Ruska Olga Parfiněnková.

„Hodně jsem trénovala, moc jsem se na závod těšila a ono mi to sedlo. Úvodní běh byl skoro luxusní, když jsem do depa přiběhla první. Na kole se pak ale kolem mě prohnalo pár soupeřek. Zejména Norka Løvsetová, která je excelentní cyklistkou. V lyžování jsem se do toho opřela a nakonec z toho bylo stejně jako loni třetí místo. Mám velkou radost z medaile, ale přiznám se, že jsem si tajně přála ještě lepší umístění, ale i tohle beru všemi deseti,“ zhodnotila Šárka Grabmüllerová.

V mužském závodě se pak premiérově v kategorii dospělých představil Martin Hušek a bylo z toho 16. místo. Zvítězil favorizovaný Rus Pavel Andreev před Italem Danielem Antoniolim a dalším Rusem Dmitrijem Bregedou. Elitní reprezentant Pavel Jindra kvůli zranění z posledního závodu Českého poháru z Hlinska do Itálie necestoval.

V neděli je na programu závod smíšených štafet.