Andrejev a Erbenová kralovali závodu Evropského poháru v zimním triatlonu ve Vimperku

17.02.2013 -
Česká reprezentantka Helena Erbenová a ruský mistr Evropy Pavel Andrejev suverénně ovládli závod Evropského poháru v zimním triatlonu, který se premiérově konal ve Vimperku.

Ve skiareálu Vodník se bojovalo na tratích 6km běhu, 10km na horském kole a 8km na lyžích. Počasí závodníkům přálo, tratě byly perfektně připravené a k vidění byly kromě parádních sportovních výkonů i tvrdé souboje o každý metr a divoké pády na kole.

Úvodní běžeckou část si podmanila trojice Kristian Monsen z Norska následovaný ruským duem Pavel Andrejev - Jevgenij Kirilov. Na kole ale skvěle připravení Rusové Norovi ujeli a zejména úřadující mistr Evropy Andrejev byl k nezastavení. Do závěrečné lyžařské části vybíhal s náskokem 14 vteřin na Kirilova a cílovou pásku protnul o více než minutu dříve než jeho krajan. Třetí byl Slovák Tomáš Jurkovič. Prvním Čechem v cíli byl čtvrtý Pavel Jindra, který se stal mistrem České republiky.

„Jsem šťastný. Hodně jsem trénoval a vyplatilo se. Závod jsem měl docela pod kontrolou a ani jsem si nemusel sáhnout na dno svých sil,“ radoval se v cíli Andrejev, kterého za týden v Itálii v Cogne čeká vrchol sezony v podobě Mistrovství světa.

V závodě žen si suverénně počínala vicemistryně Evropy a česká reprezentantka Helena Erbenová, která obhájila titul domácí šampionky. Za ní se ztrátou téměř šesti minut doběhla Šárka Grabmüllerová. Třetí místo brala Ruska Olga Parfiněnková.

„Jsem šťastná, že jsem vyhrála. Navíc jsem obhájila titul domácí mistryně. Závod pro mě byl hodně těžký, měla jsem docela ztuhlá lýtka, takže jsem hlavně v běhu a na lyžích docela trpěla. Doufám, že se mi bude dařit i za týden na mistrovství světa,“ řekla Erbenová.

Výsledky: Evropský pohár v zimním triatlonu, Vimperk (6-10-8)

Muži: 1. Pavel Andrejev (Rus) 1:08:16,6, 2. Jevgenij Kirilov (Rus) 1:09:34,2, 3. Tomáš Jurkovič (SVK) 1:10:51,1, 4. Pavel Jindra (ČR) 1:11:59,9, 5. Kristian Monsen (Nor) 1:12:12,0, 6. Markus Rothberger (Rak) 1:12:14,3, 7. Libor Erben (ČR) 1:15:27,2, 8. Martin Hušek (ČR) 1:16:17,2, 9. David Janda (ČR) 1:17:17,2, 10. Matúš Jurečka (SVK) 1:17:58,5.

Ženy: 1. Helena Erbenová (ČR) 1:18:06,4, 2. Šárka Grabmüllerová (ČR) 1:23:55,4, 3. Olga Parfiněnková (Rus) 1:25:57,0, 4. Julia Šuriková (Rus) 1:26:16,2, 5. Dominika Voráčková (ČR) 1:36:47,8, 6. Natálie Grabmüllerová (ČR) 1:41:54,9.