Kvadriatlon v Týnu nad Vltavou ovládl Leoš Roušavý

17.07.2011 -
Před závodem se Leoš Roušavý necítil příliš dobře, nakonec kvadriatlonu v Týnu nad Vltavou ale suverénně kraloval. Po úvodním kilometru ve vodě se začal svým pronásledovatelům vzdalovat a do cíle doběhl s více jak tříminutovým náskokem.

Už na pětikilometrové kanoistické trati si Leoš Roušavý vypracoval minutový náskok na Michala Hášu a rozestup mezi oběma závodníky rostl i během 25 kilometrů jízdy na kole a pěti kilometrech běhu. Nikdo další se přitom do souboje, který vlastně ani soubojem nebyl, nepřidal. Jako druhý doběhl do cíle právě Michal Háša, na kterého třetí v pořadí Petr Sůsa ztratil bezmála další čtyři minuty.

„Nejsem moc příznivec teplého počasí, ale Vltava naštěstí byla chladná. Na startu plavání jsem byl trochu nesvůj, po dvě stě metrech jsem ale viděl, že první není tak daleko, tak jsem ho stáhl a z vody vylézal těsně druhý,“ popsal úvod závodu jeho vítěz.

Když se Roušavý dostal do čela závodu, nasadil svižné tempo, kterému žádný ze soupeřů nestačil. A jeho náskok rostl. Není divu, že v závěru kola už tušil, že ho nikdo nemůže ohrozit. Bál se pouze možných problémů s kolem, ale na ty nedošlo. Po hodině, 37 minutách a 54 vteřinách tak mohl v cíli zvednout ruce na znamení vítězství.

První místo z Týna nad Vltavou je pro Roušavého skvělým signálem dobré formy před nadcházejícím veledůležitým měsícem, během kterého ho čeká závod na Slovensku. Ten bude generálkou na světový šampionát v Sedlčanech který se koná 13. srpna.

„Od roku 2004, kdy jsem v Sedlčanech skončil druhý, se mi tam příliš nedaří. Letos to chci zlomit. Začátek sezony jsem si tak dal volnější, abych to nepřepálil,“ říká Roušavý.

Ze dvou žen na startu byla lepší Němka Ellen Mielkeová (2:02:05), která tak v minisouboji předčila Češku Danielu Gerčákovou (2:09:37).

Výsledky:

Muži, absolutní pořadí: 1. Leoš Roušavý 1:37:54, 2. Michal Háša 1:41:12, 3. Petr Sůsa 1:45:11, 4. Josef Feichtinger 1:46:31, 5. Peter Moysey 1:47:08, 6. Václav Sobotka 1:47:54, 7. Miguel Hadlich 1:48:17, 8. Roman Horáček 1:48:54, 9. Libor Mareš 1:49:10, 10. Zdeněk Skalický 1:49:47.