Dobroslavický jarní duatlon 2011

19.04.2011 -
V sobotu 16.4.2011 proběhl první závod Moravskoslezského poháru v triatlonu 2011 - Dobroslavický jarní duatlon. Na startu se prezentoval rekordní počet závodníků.
V sobotu 16.4.2011 proběhl první závod  Moravskoslezského poháru v triatlonu 2011 -  Dobroslavický jarní duatlon.  Na startu se prezentoval rekordní počet závodníků, devadesát účastníků hlavního závodu doplnilo dvanáct benjamínků a žáků ve zkráceném závodě, nechyběli závodníci ze Slovenska a Polska.

Hlavní závod startoval ve dvou vlnách, junioři a muži startovali závod na objemech  5 - 28 – 3 km, dorostenci, ženy a muži nad 50 pak absolvovali závod na 3 - 20 - 2 km;  běžecká část vedla zámeckým parkem  obcí Dobroslavice,  cyklistika se odehrávala  v kopcovitém  okruhu Dobroslavice – Háj ve Slezsku – Jilešovice .

V závodě mužů už v prvním běhu získal náskok Martin Věžník, za ním pak do depa dorazila skupina dobrých běžců - Aleš Velička, Mára Zeman a Tomáš Matera i junior Tomáš Sosna.

Na kole se pořadí měnilo až od druhého místa, Martin jel sólo jízdu vepředu, stíhací skupinu utvořili Tomáš Matera s Jirkou Klímou, ten  více než minutové manko z prvního běhu dojel  už v prvním okruhu.  Dobře si v cyklistické části vedli i Aleš Zajíc, Ivo Vrba, Aleš Velička a junior Tomáš Sosna.

Druhý běh už jen potvrdil skvělou formu Martina Věžníka (Hisportteam), který tak obhájil své loňské vítězství a v Dobroslavickém jarním Duatlonu zvítězil tak potřetí. Pro stříbro si po 39 sekundách doběhl Jirka Klíma (V3T) s a třetí dokončil Tomáš Matera (inSPORTline TT Opava) už se ztrátou 1:39 min.

V závodě dorostenců byl suverénem Polák Grabis Mateusz (TKKF), stejně tak v juniorech Tomáš Sosna (TKO Ostrava),  který dokončil na celkově  8. místě.

V ženách v absolutním pořadí zvítězila v juniorka  Lucie Materová (inSPORTline TT Opava), následována  Kristýnou Skalickou (ROCKTECHNIK TRIATLON) a Denisou  Bartošovou (SK Maxbike Orlová).
Velký dík patří všem organizátorům a dobrovolným pomocníkům, a z parterů závodů  především Oborové zdravotní pojišťovně, společnosti Viessmann, inSPORTline, AutoCont , Dobré Stavby a Klinice sportovní medicíny.
Projekt „OZP - Moravskoslezský pohár v triatlonu 2011 – Vaše nová sportovní výzva“  je podpořen finančními prostředky z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

autor: Rostislav Matera