ME XTERRA Sardinie

6.06.2009 -
První závod evropské tour, který byl zároveň ME ITU v cross triatlonu se odehrál na druhém největším ostrově Středozemního moře- na SARDINII. Žádný pomalý rozjezd, ihned na úvod pěkně zostra od podlahy, protože se jelo o tituly evropské.

Pohled na startovní listinu sliboval napínavé souboje. Zvučná jména se objevovala ve všech kategoriích. Pořadatelé připravili tratě v oblasti zálivu Golfo di Orosei. Plavání( 1300m) v průzračném moři, dvě kola s atraktivním výběhem po pláži. 30ti km technická, kopcovitá, hravá, kamenitá, písková biková  část v národním parku Biderosa a závěrečný běh (9km) přes lanové mosty a plážích s jemným bílým pískem. V den startu se počasí obrátilo a místo pařáku se obloha zatáhla a během závodu se párkrát spustil déšt. Po tuhé zimě možná pro našince lepší podmínky.

Pro elitu znamenalo teplé moře start bez neoprenu. Ještě před puštěním do depa jsme museli řešit s technickým delegátem, že nemáme s Karlem stejné dresy, logo ITU, jméno atd. Menší problémy se dali čekat, tak příště.

Strach, že nás pohltí masa ages nás donutila dobře zaplavat. První z vody lezl s velkým náskokem Ital De Faveri, následován Batelierem a Marceauem. Minutu za tímto duem už vodu opouštěl Karel Zadák společně s Dietzem. Další minutu Kubíček s Rubenou a Weissem.

Po prvním kole na biku vedl Batelier, následován Marceauem. Karel se pohyboval na místě čtvrtém. Dopředu pekelným tempem dolétl Ruben. Kubíček dojel Dietze a Jurkoviče. Poté však svou neomaleností spadl v technické části, což znamenalo zdržení

V druhém kole se podařilo Rubenovi dostat na čelo, Baterka však držel krok. Karel skvělým výkonem dorazil Marceaua a do depa dojeli společně. Páté místo okupoval Weiss, následován Dietzem, Jurkovičem.

V běhu docvakl Batelier Rubena a s téměř minutovým náskokem si doběhl pro svůj první titul. Velký souboj svedl Karel s Marceauem. Marceau chtěl souboj rozhodnout v úvodních kilometrech,to se mu však nepodařilo. Tempo tvořil Karel a užuž se zdálo, že by mohlo odrovnat i takové eso.

Na sedmém kilometru Olivier nasadil k trháku. V době, kdy dle svých slov šel Karel kašu, rozuměj kaši, to byl husarský kousek a malý náskok udržel až do cíle. Přesto 4.místo v takové konkurenci je výborný výsledek. Patý doběhl Ronny Dietz, který se v pátek na Sardinii ženil. Kubíček doběhl na slušném 12.místě.