K3 Zimní triatlon

17.02.2009 -
V neděli 15. února proběhl další ročník Zimní triatlonu ve Žďáru nad Sázavou, který pořádá obchod s „vybavením do přírody“ K3 SPORT, který má pobočky ve Žďáře nad Sázavou a v Novém Městě na Moravě.

Ještě týden před závodem nebylo ani památky po sněhu, ale celý týden před závodem vydatně sněžilo a proto mohl být závod připraven na příjemných, ale těžkých tratích o objemech 4 km běh – 10 km MTB a 9 km lyže. Závod probíhal ve Skiareálu Martina Koukala na Pilské nádrži. K prezentaci se dostavilo 37 závodníků, a to se ještě někteří přihlášení především z důvodů zdravotních předem omluvili.

Závod byl odstartován v 11 hodin a závodníci vyrazili na úvodní běžecký úsek. Ten byl náročný především tím že větší část tratě vedla hlubším sněhem, který závodníkům byl nad kotníky. Čerstvý sníh se bořil takže již od začátku byl závod velmi náročný na koordinaci. Běh byl nejkratší disciplínou. Po odběhnutí nasedali závodníci na svá horská kola a vyrazili na příjemně upravenou trasu cyklistiky. Vedla po částečně prohrnutých silnicích kolem Pilské nádrže, ale i tato trasa poskytla řadu zákeřných míst, cyklistická část se ale nakonec ukázala rychlou a bezpečnou. Během závodu se dokonce uklidnil vítr, který strašil pořadatele celý týden. Po kole závodníci nazuli běžky a postupně vyráželi na lyžařskou nejdelší a podle závodníků nejnáročnější část závodu, který ukončili cílovou páskou.

Jak se vyvíjel samotný závod. Na běhu se na čele usadil Martin Berka, který celou trať zvládl v čase 13:20 teprve za ním doběhla s rozdílem jedné minuty skupinka Vojtěch, Tichý, Šíbl a Trávníček. V cyklistické části se ovšem prosadili specialisté a zcela se pořadí změnilo a z kola do druhého depa seskakoval první Marcel Sládek, následován skupinkou s minimálními rozdíly ve složení Berka, Janda, Mayer. Poslední částí byl náročný lyžařský okruh měřící 3 km, který závodníci absolvovali třikrát. Na poslední část vyráželo téměř pohromadě trio Sládek, Janda a Berka. Lyže byly ale velmi náročné takže vedoucí trio neudrželo své pozice a přehnala se přes ne celá řada závodníků. Na trati se nejrychleji pohyboval Matěj Trávníček, který svým výborným lyžařským výkonem obsadil třetí místo. Druhé místo v celkovém pořadí vybojoval Jan Novota, a to především čtvrtými časy na cyklistice a lyžích. Vítězem K3 Zimního triatlonu se stal Radek Šíbl, který se zásluhou druhého nejlepšího výkonu na lyžích dostal z osmé příčky po kole až na první příčku a zvítězil s náskokem 50 vteřin.

Méně zastoupena byla kategorie žen, do které se přihlásily dvě dívky. Kateřina Loubková, která skončila v celkovém pořadí na 15. místě, se stala vítězkou a Martina Pelánová obsadila druhé místo.

Poslední individuální kategorií byli muži na 40 let, kterou vyhrál celkově pátý Zdeněk Teplý před Radovanem Roubalíkem a Františkem Slovákem.

V rámci závodu proběhla i soutěž družstev, kdy se sčítají časy jednotlivců a družstvo tvoří 3-4 závodníci. V této soutěži zvítězilo družstvo TT Cyklorenova Cvikov ve složení Novota, Suchý a Loubková, druhé místo získal tým KTT (Trávníček, Teplý, Kubický), třetí potom SK PRIMA Polička (Vlček, Mayer, Kysel). Přihlášeno bylo 6 družstev.

Děkujeme všem sponzorům, kteří zajistili skvělý průběh závodu. Bližší informace o dalších pořádaných akcích na Vysočině najdete na www.k3sport.cz, zrliga.zrnet.cz, www.poharvysocinytt.cz