XTERRA O2 žluté lázně zná vítěze

26.05.2008 -
V sobotu 24. května se v Praze uskutečnil první závod letošního Saucony českého poháru v terénním triatlonu a tím se rozjela i celá sezóna XTERRY v Čechách.

Plavalo se 300m ve 12,5 stupnu teple :-0 Vltavě a  první z vody lezl Jan Beran z OTSK Sportprestiž za 4min09sec následován celým startovním polem.S náročností tratě na horském kole se ve dvou okruzích v lehce rozbahněném terénu v Chuchelském háji nejlépe poprala trojice zkušených závodníků v čele s Honzou Kubíčkem Red Bull/Specialized ,Pavlem Jindrou TT Cyklorenova Cvikov a Tomášem Maternou In Sport Line Lipník .Trojička si po vzorné spolupráci přivezla luxusní náskok 3 minuty a tak stupně vítězů byli jasné. Honza Kubíček nikomu nedal šanci a doběhl si s přehledem pro první místo.Druhé vybojoval Pavel Jindra a třetí Tomáš Materna pronásledovaný lyžařskou legendou Martinem Koukalem z Dukly Liberec a kvadriatlonistou Leošem Roušavým z Cyklomax X-tri.V ženském závodě si celou trat odjely bok po boku sestry Ivana a Kačka Loubkovy z TT Cyklorenova Cvikov a třetí místo vybojovala Ivana Belcarová z CKK Znojmo.V akademickém mistrovství se vítězství radovala dvojice Zbyněk Pospíchal EKOL TEAM a Ivana Loubková.Kratší závod 100m plavání 8 kolo a 3běh  se jel jako mistrovství ČR všech zdravotníků pod záštitou prof.Mudr. Jana Pirka DrSc ředitele kardiocentra IKEM a sám pan profesor Jan Pirk vyhrál kategorii nad 50 let.
.
Další závody budou v  Praze Hostivaři, koncem června na Hluboké, kde je letos opět závod Evropského a světového poháru, v Děčíně, Ostrově nad Ohří, Plzni a Hradci Králové. Další informace o všech závodech najdete na www.xterra.cz