Aquatlon ve Varech ovlivněn počasím

8.07.2007 -
Druhý ročník Karlovarského aqutlonu byl do míry ovlivněn nepříznivým počasím (Teplota vody 18 stupňů, teplota vzduchu 15 stupňů). Z původně 862 přihlášených závodníků se nakonec na start postavilo pouze 39 závodníku a závodnic v kategoriích dorostu a žactva, kteří bojovali o body do Českého poháru. V kategorii Open se pak o prizemany v celkové výši 7000,- Kč popralo 12 odvážných, z toho jedna žena.
Nepřízeň počasí zapříčinila také zněny tratí, které byly po dohodě s technickým delegátem organizátory změněny. V mladších žácích a žákyních se závodilo v objemech 400m plavání a 1000m běh. Vítězem žáků se stal Dáňa Jindřich, před Kinclem Tomášem a Kunclem Šimonem. V mladších žákyních získala zlato Paliderová Alena, stříbrná byla Třebická Alena a pro bronz si doběhla Poláková Pavla.
Starší žáci a žákyně si to rozdali na tratích o objemech 800m plavání a 2000m běhu. Zde si první místo odváží Kabrhel Tomáš a Hláváčová Barbora, druzí byli Debnar Martin a Grabmullerová Alena a na třetím místě Vrzák Michal a Vachulková Petra.
V nejobsazenějších kategoriích dorostenců, kteří závodili na 1200m plavání a 3000m běhu se stal po tuhém boji vítězem závodník domácího oddílu AC START Vojtěch Dědek, který v závěru běhu udolal vítěze plavecké části Šlajse Petra, třetí pak skončil Řenč Tomáš.
V dorostenkách bylo pořadí následující, Kuříková Petra, Platinová Denisa a Klingorová Irena.

Open závod, ve které ženy( žena) startovali (startovala) s náskokem 3:11 (vypočteno dle výsledků odstupů SP za posledních 10 let) na muže. Prizemoney pak byly rozdělovány v absolutním pořadí.

Souboj o celkové prvenství, který zvedl z tribun i ty  nejzmrzlejší diváky, pro sebe v posledním okruhu rozhodl famózním běžeckým výkonem Picka Matěj a získal tak největší prémii své dosavadní kariéry. Hanka Kolářová, vítězka ženské kategorie proběhla cílem jako druhá v celkovém pořadí. Třetí byl domažlický Norbert Švarc.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Karlovarskému Kraji za finanční podporu a  všem dobrovolníkům při organizaci závodu.