Přesun Czechmana ze Sadské závodu rozhodně neuškodil

10.06.2007 -
V posledních několika týdnech zaznamenaly internetové stránky Czechmana nárůst návštěvnosti. Na startu se tak objevila stodvacítka triatletů spolu s desítkou štafet.
Po příjezdu do Mělic bylo každému ihned jasné, že má před sebou náročný závod. Od rána zde totiž panovalo horké počasí.
 Pořadatelský tým pod vedením Tomáše Petra plnil skvěle svoji roli. Žádné fronty na prezentaci, dostatek pořadatelů v průběhu závodu na všech křižovatkách a důležitých místech. Vše klapalo a závodníci se tak mohli soustředit jen a jen na svůj výkon.
 Voda v mělických písnících byla teplá (23,5°C) a šance, že budou povoleny neopreny tak vzala rychle za své.

V jedenáct hodin se vrhlo startovní pole do vody. Na špičku se ihned dostali adepti o start na ME. Po třech okruzích bylo pořadí následující: Martínek, Brynda, Bednář. V kontaktu se drželi Vrobel, Vodehnal a Jan Wainer, který měl ovšem smůlu a hned za depem musel řešit defekt. Vzhledem k tomu se propadl až do čtvrté desítky.

Pěkná, nicméně rozhodně ne snadná, trať cyklistiky nabízela jak roviny, tak i zvlněné pasáže. Ve vedru byly velmi příjemné pasáže v jehličnatých lesích, které přinášeli osvěžující stín.

Podle očekávání se na čele držel Brynda, dopředu se propracovával Vrobel, a za ním Vodehnal. Pozadu byl překvapivě Bednář.
 S nepřízní osudu se musel poprat Honza Wainer, který závod nevzdal a dál se snažil bojovat o kvalifikaci na Evropu. Navíc byl před ním jeho bratr Michal a to přece Honza nemohl nechat jen tak.

Běžecký závěr připomínal trať Czechmana z poloviny devadesátých let. Pamětníci si možná vzpomenou na lesem vedenou trasu v Sadské, ve které byly písečné pasáže. Tedy rozhodně nic snadného a rychlého. V Mělicích byly velmi podobné podmínky.

Jako první vybíhal z depa podle očekávání Jarda Brynda. Bohužel předjezdec na horském kole udělal chybu a zavedl ho na špatnou cestu. Naštěstí nešlo o velkou chybu, která by hrubě ovlinila závod.

Minutu po Jardovi vyrazil do závěrečné disciplíny Lukáš Vrobel. V tu chvíli byl odstup třetího Honzy Vodehnala již značný a bylo jasné, že se rozhodne mezi prvně jmenovanými.

Honza Vodehnal se navíc vrací po vleklých problémech s achilovkami a i když sám před startem říkal, že už se s tím dá trénovat, jeho běžecká výkonnost přeci jen nedosahuje bývalých kvalit.

Týmy na všech občerstvovacích stanicích běhu i cyklistiky v horku obětavě zásobovali závodníky produkty od Nutrendu, vodou a colou. Vzhledem k vysoké teplotě byl navýšen počet občerstvovacích stanic na běhu proti původním propozicím.
 Vrobel byl v běhu přeci jen o něco rychlejší a Bryndu postupně každým kilometrem stahoval až ho nakonec předběhl a zvítězil s náskokem přes dvě minuty. Jarda v pohodě udržel druhé místo s velkým náskokem.

Síly si dobře rozvrhl Tomáš Bednář, který po slabší cyklistické části předvedl solidní běh a dostal se na třetí místo. Za ním doběhl smolař Honza Wainer, jemuž se podařilo v závěru předběhnout i Honzu Vodehnala, který ukázal, že se s ním musí po dlouhé pauze opět počítat.
 Mezi ženami neměla konkurenci Eva Nováková, která vyrovnaným výkonem start-cíl zvítězila.

Přesunutí a změna pořadatelského týmu Czechmanovi rozhodně neuškodila. Naopak, zkušený pořadatelský tým SK OMT Pardubice ukázal, že umí zúročit vlastní zkušenosti z mnoha zahraničních startů a závod v Sadské plně nahradí minimálně ve stejné kvalitě.