Máme tři XTERRA Mistry Evropy

27.05.2007 -
Při sobotním závodě XTERRA Italy na Sardinii obhájil Olivier Marceau svůj titul mistra Evropy z posledního šampionátu, který se jel už v roce 2004 na Hluboké. Mezi ženami zvítězila Maďarka Ester Erdelyi. V různých kategoriích se na Sardinii představilo celkem 13 Čechů a jeden Američan žijící v Praze, kteří dohromady získali 5 medailí.

Marceau byl po plavání ve vedoucím balíku závodníků, kde bohužel chyběl kdokoliv z našich. Zatím jednoduše nemáme závodníka, který by už od startu dokázal udržet krok se špičkou. Češi se většinou prosazují až při cyklistice a prokázal to hlavně Karel Zadák, který se dostal až na 10. místo, ale po pádu musel bohužel nadějně rozjetý závod vzdát.

Po kole už Marceau držel vedení, ale o vítězi rozhodnuto ještě nebylo. Svým výkonem překvapil Franky Batelier, který jel první závod XTERRA a dokázal se držet na druhé pozici a ztrácel necelou půl minutu. Třetí dojel do depa Ital De Faveri a další byli Němec Schumann s Nicolasem Lebrunem.

O vítězi rozhodl až závěrečný běh, kde se Marceau nejlepším časem dne vzdálil svým soupeřům. Na druhé pozici zůstal Batelier a na třetí místo se posunul Nicolas Lebrun. Nejlepší z Čechů byl při neúčasti Kubíčka i Jiránka František Žilák, který dojel 23.

Mezi medailisty Evropského šampionátu se prosadilo celkem 5 Čechů. V kategorii do 24 let zvítězil Tomáš Havlíček a přidal zlato ke stříbrné medaili z roku 2004. Mezi juniory bral také zlato Lukáš Chochole, druhý ve stejné kategorii byl Ondřej Blinka. Třetí místo v kategorii nad 40 let obsadil Petr Polívka a titul mistryně Evropy v kategorii do 24 let získala ještě Aneta Demelová, která má už bronz ze světového šampionátu z Havaje a na Sardinii dojela mezi ženami celkově 10. Bohužel svou formu nemohla prodat Kája Polívková, která před závodem onemocněla a nemohla ani odstartovat.

Další závod Evropského poháru se pojede až 18. srpna v Dánsku, ale už na 9. června se chystá mistrovský závod v Praze. Více najdete na webu www.xterrapraha.cz. a o týden později další závod Czech Xterra Tour MAXIDEK Triatlon Orlík