Rekordní zimní triatlon se jel v Jablonci

30.01.2011 -
Možná nejlepší závod krátké historie zimního triatlonu v Česku se jel v sobotu. Nádherné počasí a bezpečné, přitom náročné tratě v okolí jablonecké přehrady přilákaly rekordních 116 účastníků.

Mezi muži projel první cílem biker Michal Kaněra s 15vteřinovým náskokem, ale později byl diskvalifikován za to, že neměl zapnutou přilbu. „Rozhodčí na něj křičeli, aby zastavil, ale nerespektoval to,“ vysvětlil ředitel závodu Petr Jandera.

Vyhrál tak hlavní favorit Pavel Jindra, který se dlouho proháněl s velkým soupeřem Janem Kubíčkem z terénního triatlonu. „Cuknul jsem mu až ve druhém depu při přezouvání do lyžařského, to mám nacvičené,“ říkal pak vítěz, který získal na běžkách 46 vteřin.

Běžecká i biková trať vedla sice po sněhu, ale po tvrdém povrchu. Jediný nebezpečný sjezd dokázal sjet pouze Kaněra, ostatní ho sbíhali. „A lyže pak byly vražedný kopce, rozhodovala síla, ne umění skluzu,“ dodal Jindra, který se chystá příští víkend na světový pohár na Slovensko.

Nečekaně silnou konkurenci mezi ženami udolala opět zkušená veteránka Šárka Grabmüllerová. „Byl to super závod a jelo se mi úžasně. Ale víc soupeřek samozřejmě vítám,“ radovala se.

V nově vypsané (a finančně slušně dotované) kategorii rodinných týmů zvítězily sestry Loubkovy před pěticí Štěpánků.

Seriál zimních triatlonů pokračuje třetím dílem 12. 2. ve Žďáře nad Sázavou.

Briko Maplus 2. závod českého poháru v zimním triatlonu Jablonec: Muži (5 km běh – 13 km MTB – 7 km běžky): 1. Jindra (Labe tri klub) 1:14:32, 2. Kubíček (Specialized/Red Bull) -46, 3. Hušek (Bižuterie Jablonec) -50,5. Ženy (3-8-3,5): 1. Grabmüllerová (B+H ČB) 59:22, 2. Kuříková (Bižuterie Jablonec) -4:22, 3. I. Loubková (Cvikov) -6:07.