Evropský pohár v ZTT na Slovensku

18.02.2008 -
V sobotu 16. 2. 2008 se ve slovenských Látkách Mlákách (vůbec nevím jak tohle skloňovat) uskuteční EP CUP, který byl zároveň mezinárodním Mistrovstvím Slovenska. K naší radosti to byla česká reprezentace, která tady kralovala a získala řadu skvělých umístění.

Juniory opanoval Vítek Zahula, mezi ženami zvítězila Šárka Grabmüllerová, která porazila skvělou Rakušanku Penker. Ve veteránech pro změnu nenašel přemožitele Ivoš Grabmüller.

V elitní mužské  kategorii byla favorizovaná trojice z top five letošního průběžného pořadí Sigi Buer, Pavel Jindra a Tomáš "Doldy" Doležal a favorité svou roli zvládli dokonale. Jako první se v cíli běžecké části objevil Sigi Bauer s Pavlem Jindrou a 15 vteřin za nimi "Doldy". Doldymu se nepodařilo vedoucí dvojici dojet, a tak po kole se pořadí neměnilo jen Doldyho ztráta se o pár vteřinek zvětšila. I když v zimním triatlonu není nouze o časté změny pořadí na vedoucích místech, tak na Slovensku to bylo jiné, ani v lyžařské části se nic nezměnilo a pořadí v cíli bylo 1. Sigi Bauer, 2. Pavel Jindra a 3. Tomáš Doležal.

Všem Čechům gratulujeme ke skvělým výkonům a přejeme, aby jim forma vydržela do MS, které se koná příští týden v Německu.