Triatlonistka Frintová vstoupila do seriálu mistrovství světa výborným 11. místem!

15.05.2021 -
Skvělým výsledkem zahájila triatlonistka Vendula Frintová olympijskou sezonu! V prvním závodě seriálu Mistrovství světa si připsala 11. místo a potvrdila, že se jí v japonské Jokohamě daří. Zvítězila Američanka Taylor Knibbová.

Frintová dlouhodobě vozí z Jokohamy výborné výsledky. V minulosti už tu byla šestá, sedmá, dvanáctá a čtrnáctá. Na startovní molo na dohled od velkých oceánských lodí i moderních mrakodrapů nastupovala letos se startovním číslem 18, které jí přisoudil světový žebříček.  
Po 1500 metrech plavání, které pořadatelé rozdělili do dvou okruhů v zálivu jokohamského přístavu, byla česká reprezentantka právě na 18. místě. Na nejrychlejší Američanku Summer Rappaportovou ztratila 18 vteřin. „I když den před závodem pršelo, tak se voda ohřála na 20,5 °C, takže se plavalo bez neoprenů, za což jsem byla ráda. Nebyly tu nejlepší plavkyně, proto se startovní pole tolik nenatrhalo,“ uvedla.


V prvním z devíti okruhů 40km cyklistické části se na čele utvořila patnáctičlenná skupina. Frintová se dostala do druhého balíku. Obě skupiny se ale brzy spojily, a tak mohla jet česká reprezentantka v kontaktu s nejlepšími. „Cyklistika se jela spíše takticky, takže jsme se držely pohromadě,“ řekla.


Z přibližně třicetičlenné skupiny se pak oddělily Američanka Knibbová s Nizozemkou Kingmaovou, které společně vstupovaly do běžecké části s přibližně dvouminutovým náskokem. Frintová vybíhala na 10km trať (4 okruhy) společně s dalšími favoritkami z početné cyklistické skupiny – skvěle zvládla depo, díky čemuž byla členkou nejlepší desítky!


Pro vítězství si doběhla Knibbová, která finišovala v čase 1:54:27. Frintová si ze skupiny, která se po prvním okruhu začala velmi rychle natahovat a rozpadat, doběhla pro konečnou 11. příčku, na první Američanku ztratila minutu a 29 sekund.


„V zimě jsem měla velký běžecký výpadek, proto jsem od běhu příliš neočekávala, takže výsledek beru a jsem s ním spokojená. Zároveň si ale trochu říkám, že kdybych tu byla ve své top formě, mohl z toho být životní výsledek, protože po cyklistice jsem to měla rozjeté skvěle,“ uvedla.
Účastníkům závodu zkomplikovala přípravu na start také speciální opatření spojená s epidemií koronaviru – před závodem zůstali uzavření na hotelu, k dispozici měli jen cyklistické i běžecké trenažéry. Ty byly navíc odděleny speciálními přepážkami. Ven se triatlonisté dostali až den před závodem při plaveckém tréninku. 


„Jela jsem do Jokohamy zejména kvůli tomu, abych si před olympiádou vyzkoušela podmínky v té bublině, do které nás pořadatelé zavřeli. Dá se totiž očekávat, že v Tokiu to bude velmi podobné. Zorganizované to bylo výborně, snažili se nám připravit kvalitní podmínky na trénink. Zároveň to ale bylo náročné, protože přesuny na plavání a na běh nás stály spoustu času, takže prostoru pro odpočinek moc nezůstalo.“


Výsledky

Mistrovství světa – 1. závod, Jokohama (Japonsko), 15. května 2021


Ženy: 1. Taylor Knibbová (USA), 2. Summer Rappaportová (USA) +30, 3. Maya Kingmaová (Niz.) +38 … 11. Vendula Frintová +1:29.


Kompletní výsledky najdete zde.

Hodnocení:
Přečteno 728x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?
26.8.21Boj na dvou frontách: pojede se o tituly ve sprintu i ve středním triatlonu
24.8.21Při finálovém závodě Mistrovství světa se čeští triatlonisté pohybovali kolem 30.místa
20.8.21Triathlon Most má potenciál evropského formátu, říká vítěz Jakub Langhammer
18.8.21Je tu Giga-víkend! Gigathlon se vrací do Mělníka