Startovní listina prvního SP v Karlových Varech odtajněna

19.08.2017 -
3.září se v Karlových Varech uskuteční dlouho očekávaný svátek triatlonu v podobě ITU Světového poháru. Ve startovní listině figuruje řada zvučných jmen, v četně českých reprezentantů Venduly Frintové a Jana Čelůstky

Měsíc před začátkem jednoho z nejvýznamnějšího triatlonových podniků v České republice je jasné, že triatlonová špička si tento termín do svých kalendářů rozhodně zařadila. Startovní listina v maximálním rozsahu znamená 75 mužů a 75 žen, kteří si v kategorii Elite rozdělí prizemoney v celkové výši 60.000 USD. Dalším tahákem jsou technicky náročné tratě v největších českých lázních, kde se v letech 2001 a 2003 jelo Mistrovství Evropy.

Jan Řehula, šéftrenér české reprezentace, říká: "Myslím, že to mnozí závodníci pojmou jako ostrý test před finále ITU Světového poháru. V Karlových Varech jsem závodil několikrát. Tratě jsou naprosto spravedlivé a atraktivní pro diváky. Fanouškům mohu doporučit výjezd na Zámecký vrch, 7x uvidí špičkovou cyklistiku."

Na otázku, jak to na předběžné startovní listině vypadá, odpovídá ředitel závodu Vladimír Malý: "K 3.srpnu bylo přihlášeno 69 mužů a 52 žen. Je mezi nimi 12 jmen z TOP 30 a celkově 44% závodníků z TOP 50. Určitě se zeptáte: A co nějaká hvězda? Vypadá to na triatlonovou výpravu z Portugalska. Konkrétně ve startovní listině figuruje čerstvý mistr Evropy v olympijském triatlonu z Kitzbuhelu a mistr Evropy z duesseldorfského sprint triatlonu Joao Pereira a jeho týmový kolega Joao Silva, který obsadil v obou závodech shodně třetí místo. Mezi ženami bychom rádi zažili jeden velký comeback do Karlových Varů."


Česko, respektive česká triatlonová reprezentace, by v Karlových Varech ráda určitě napsala také úspěšný příběh. O tom budou mluvit na tiskové konferenci 30.srpna v Karlových Varech nejen trenér Jan Řehula, ale také jeho svěřenci Jan Čelůstka a Vendula Frintová, oba patroni závodu. Vladimír Malý říká: "Český tým přijede do Karlových Varů o několik dnů dříve. Na programu mají nejen besedu se studenty CIS o triatlonu, ale blokujeme pro ně a další zájemce ze startovního pole plavecké dráhy v KV Areně. Podobně jako v minulých letech uvidíte mnohé také  na Rolavě nebo v lázeňském centru města. Byť tratě čeští triatlonisté znají z předchozích startů (Vendula Frintová 2015 1.místo, Jan Čelůstka 2016 5.místo... nejlepší výkony v domácích barvách), doma udělají maximum pro diváky. Téměř "jako doma" tu bude také slovenský triatlonista, náš kamarád a skvělý plavec Richard Varga, jehož účast máme také potvrzenu."Kam tedy vyrazit 1.-3.září? Rozhodně na ITU Světový pohár - CITY TRIATHLON pro všechny věkové kategorie do Karlových Varů. Podrobné informace o celém triatlonovém víkendu a všech závodech, včetně CITY NIGHT RUNU na www.citytriathlon.cz

 

Hodnocení:
Přečteno 644x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.10.18Ironman World Championship Hawaii
17.10.18David Jílek obhájil loňský triumf na WINTERMANOVI
15.10.18Skvělá Vendula Frintová bere bronz na Světovém poháru v Sarasotě
11.10.18Češi na startu 40.ročníku IM Hawaii - 3.část (Soukup, Richtrová, Burian, Škabrada)
10.10.18Češi na startu 40.ročníku IM Hawaii - 2.část (Michovský, Svoboda, Mikula, Tkáč)
9.10.18Češi na startu 40.ročníku IM Hawaii - 1.část (Procházka, Lukosz, Sumbal, Kopřiva)
8.10.18Jan Tománek obhájil titul mistra světa mezi hendikepovanými
3.10.18Člověk není ztracen v davu, říká Jan Šneberger o vstupu do PRO kategorie
2.10.18Swimrunová aliance
2.10.18Super ligu ovládli Luis a Zaferes