Startovní listina prvního SP v Karlových Varech odtajněna

19.08.2017 -
3.září se v Karlových Varech uskuteční dlouho očekávaný svátek triatlonu v podobě ITU Světového poháru. Ve startovní listině figuruje řada zvučných jmen, v četně českých reprezentantů Venduly Frintové a Jana Čelůstky

Měsíc před začátkem jednoho z nejvýznamnějšího triatlonových podniků v České republice je jasné, že triatlonová špička si tento termín do svých kalendářů rozhodně zařadila. Startovní listina v maximálním rozsahu znamená 75 mužů a 75 žen, kteří si v kategorii Elite rozdělí prizemoney v celkové výši 60.000 USD. Dalším tahákem jsou technicky náročné tratě v největších českých lázních, kde se v letech 2001 a 2003 jelo Mistrovství Evropy.

Jan Řehula, šéftrenér české reprezentace, říká: "Myslím, že to mnozí závodníci pojmou jako ostrý test před finále ITU Světového poháru. V Karlových Varech jsem závodil několikrát. Tratě jsou naprosto spravedlivé a atraktivní pro diváky. Fanouškům mohu doporučit výjezd na Zámecký vrch, 7x uvidí špičkovou cyklistiku."

Na otázku, jak to na předběžné startovní listině vypadá, odpovídá ředitel závodu Vladimír Malý: "K 3.srpnu bylo přihlášeno 69 mužů a 52 žen. Je mezi nimi 12 jmen z TOP 30 a celkově 44% závodníků z TOP 50. Určitě se zeptáte: A co nějaká hvězda? Vypadá to na triatlonovou výpravu z Portugalska. Konkrétně ve startovní listině figuruje čerstvý mistr Evropy v olympijském triatlonu z Kitzbuhelu a mistr Evropy z duesseldorfského sprint triatlonu Joao Pereira a jeho týmový kolega Joao Silva, který obsadil v obou závodech shodně třetí místo. Mezi ženami bychom rádi zažili jeden velký comeback do Karlových Varů."


Česko, respektive česká triatlonová reprezentace, by v Karlových Varech ráda určitě napsala také úspěšný příběh. O tom budou mluvit na tiskové konferenci 30.srpna v Karlových Varech nejen trenér Jan Řehula, ale také jeho svěřenci Jan Čelůstka a Vendula Frintová, oba patroni závodu. Vladimír Malý říká: "Český tým přijede do Karlových Varů o několik dnů dříve. Na programu mají nejen besedu se studenty CIS o triatlonu, ale blokujeme pro ně a další zájemce ze startovního pole plavecké dráhy v KV Areně. Podobně jako v minulých letech uvidíte mnohé také  na Rolavě nebo v lázeňském centru města. Byť tratě čeští triatlonisté znají z předchozích startů (Vendula Frintová 2015 1.místo, Jan Čelůstka 2016 5.místo... nejlepší výkony v domácích barvách), doma udělají maximum pro diváky. Téměř "jako doma" tu bude také slovenský triatlonista, náš kamarád a skvělý plavec Richard Varga, jehož účast máme také potvrzenu."Kam tedy vyrazit 1.-3.září? Rozhodně na ITU Světový pohár - CITY TRIATHLON pro všechny věkové kategorie do Karlových Varů. Podrobné informace o celém triatlonovém víkendu a všech závodech, včetně CITY NIGHT RUNU na www.citytriathlon.cz

 

Hodnocení:
Přečteno 652x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
11.12.18Nový světový rekord má hodnotu 3:29:04!
6.12.18WTS 2018: souhrn
4.12.18Nevidím smysl ve sbírání "prázdných kilometrů," říká Jan Volár
29.11.18Vážím si každé možnosti postavit se na start, říká Tomáš Bednář
28.11.18Z koníčku se stal životní styl, říká Martin Procházka
27.11.18Kahlefeldt-Vodičková opět vítězí!
22.11.18Ani pády na kole a průtrž mračen nepřekazily Simoně stříbro na IM Malaysia
21.11.18"Máme velký prostor, kde se zlepšit" říká Lukáš Vrobel šeftrenér reprezentace
20.11.18Víkendu vládly české ženy!
15.11.18Helena Karásková přišla o poslední závody, sezonu přesto hodnotí velmi pozitivně