Startovní listina prvního SP v Karlových Varech odtajněna

19.08.2017 -
3.září se v Karlových Varech uskuteční dlouho očekávaný svátek triatlonu v podobě ITU Světového poháru. Ve startovní listině figuruje řada zvučných jmen, v četně českých reprezentantů Venduly Frintové a Jana Čelůstky

Měsíc před začátkem jednoho z nejvýznamnějšího triatlonových podniků v České republice je jasné, že triatlonová špička si tento termín do svých kalendářů rozhodně zařadila. Startovní listina v maximálním rozsahu znamená 75 mužů a 75 žen, kteří si v kategorii Elite rozdělí prizemoney v celkové výši 60.000 USD. Dalším tahákem jsou technicky náročné tratě v největších českých lázních, kde se v letech 2001 a 2003 jelo Mistrovství Evropy.

Jan Řehula, šéftrenér české reprezentace, říká: "Myslím, že to mnozí závodníci pojmou jako ostrý test před finále ITU Světového poháru. V Karlových Varech jsem závodil několikrát. Tratě jsou naprosto spravedlivé a atraktivní pro diváky. Fanouškům mohu doporučit výjezd na Zámecký vrch, 7x uvidí špičkovou cyklistiku."

Na otázku, jak to na předběžné startovní listině vypadá, odpovídá ředitel závodu Vladimír Malý: "K 3.srpnu bylo přihlášeno 69 mužů a 52 žen. Je mezi nimi 12 jmen z TOP 30 a celkově 44% závodníků z TOP 50. Určitě se zeptáte: A co nějaká hvězda? Vypadá to na triatlonovou výpravu z Portugalska. Konkrétně ve startovní listině figuruje čerstvý mistr Evropy v olympijském triatlonu z Kitzbuhelu a mistr Evropy z duesseldorfského sprint triatlonu Joao Pereira a jeho týmový kolega Joao Silva, který obsadil v obou závodech shodně třetí místo. Mezi ženami bychom rádi zažili jeden velký comeback do Karlových Varů."


Česko, respektive česká triatlonová reprezentace, by v Karlových Varech ráda určitě napsala také úspěšný příběh. O tom budou mluvit na tiskové konferenci 30.srpna v Karlových Varech nejen trenér Jan Řehula, ale také jeho svěřenci Jan Čelůstka a Vendula Frintová, oba patroni závodu. Vladimír Malý říká: "Český tým přijede do Karlových Varů o několik dnů dříve. Na programu mají nejen besedu se studenty CIS o triatlonu, ale blokujeme pro ně a další zájemce ze startovního pole plavecké dráhy v KV Areně. Podobně jako v minulých letech uvidíte mnohé také  na Rolavě nebo v lázeňském centru města. Byť tratě čeští triatlonisté znají z předchozích startů (Vendula Frintová 2015 1.místo, Jan Čelůstka 2016 5.místo... nejlepší výkony v domácích barvách), doma udělají maximum pro diváky. Téměř "jako doma" tu bude také slovenský triatlonista, náš kamarád a skvělý plavec Richard Varga, jehož účast máme také potvrzenu."Kam tedy vyrazit 1.-3.září? Rozhodně na ITU Světový pohár - CITY TRIATHLON pro všechny věkové kategorie do Karlových Varů. Podrobné informace o celém triatlonovém víkendu a všech závodech, včetně CITY NIGHT RUNU na www.citytriathlon.cz

 

Hodnocení:
Přečteno 656x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.19Radka Kahlefeldt Vodičková neporazitelná i v roce 2019 na Ironman 70.3. Geelong. Série Challenge odstartovala závodem na Novém Zélandu.
18.2.19Svou roli bude hrát nadmořská výška, říká Karásková před ME v zimním triatlonu
12.2.19Garmin koupil společnost Tacx
12.2.19Výsledek mě po zranění příjemně překvapil, říká František Linduška
9.2.19Rauchfuss obhájil na MS v zimním triatlonu bronzovou medaili
7.2.19Garmin HRM DUAL snímač tepu s ANT+ a Bluetooth komunikací
5.2.19Britská nadvláda na Triatlonu Dubai 70.3. Petr Vabroušek a syn Filip úspěšně bojují na World Marathon Challenge.
30.1.19Bylo to vydřené stříbro, ale zasloužil jsem si ho, říká Martin Černý
29.1.19Češi na Isramanu 2019. Bradley Weiss ovládl IM 70.3 South Africa
24.1.19Baví mě, když vím, že jsem podal maximální výkon, říká Jan Walter