Jan Čelůstka dosáhl na letošní nejlepší umístění v závodě WTS

15.06.2017 -
V Británii byl o víkendu na programu další díl ze seriálu WTS (seriál Mistrovství světa). Tento již čtvrtý podnik v sezóně hostilo město Leeds. Českou republiku zde reprezentoval Jan Čelůstka, který si především dobrým výkonem na kole dojel pro 21. místo. Je to jeho letošní nejlepší výsledek a první body do bodování seriálu.

WTS Leeds/ olympic distance

Tratě v Leedsu navrhoval sám dvojnásobný olympijský vítěz Alistair Brownlee. Alistair uvedl, že se snažil vytvořit takové tratě, které by všechny závodníky hodně bolely. Každý úsek má podle něho svůj význam. Mnozí tvrdí, že tato trať je Alistairovi a jeho bratrovi Johnymu šitá na míru. To, že se jim zde oběma daří, bude ale spíše pramenit z dokonalé znalosti trati a z podpory 100 000 diváků.

V den závodu panovalo na Anglii velmi příznivé počasí. Nepršelo a bylo okolo 17st., místy však foukal silný nárazový vítr.

Při plavecké části, kdy byly povoleny neopreny, se oddělila skupinka 22 závodníků. Jan Čelůstka se bohužel pohyboval až za touto skupinou a po ne zcela vydařeném plavání se musel spokojit s jízdou ve druhé skupině.


Na kole za to hned od začátku brali bratři Brownleeovi a odtrhli se od hlavní skupinky společně s dvěma Francouzi. Takto ve čtyřech udržovali konstantní odstup zhruba 10s po celou dobu, kdy jeli 12km nájezd od vody do centra města. Zde na závodníky čekalo sedm 3,8km dlouhých technických okruhů. Hlavní skupina se dostala téměř na dostřel (cca 5s), oba Francouzi to už vzdali, ale pouze Alistair s Johnym pokračovali dál a udělali dobře. V technických pasážích se už 20ti členné skupince nepodařilo zmíněný odstup smazat a naopak skvěle jedoucí duo svůj náskok postupně navyšovalo, nakonec si do druhého depa dovezli náskok okolo 70s.

Jan Čelůstka v tuto chvíli předváděl skvělý výkon v další skupině, kde velmi často pracoval na čele balíku a do druhého depa dojel se ztrátou nějakých 2,5 min na čelo závodu.


V běžecké části pak Alistair dlouho udával tempo, když v posledních 3km se dokázal od svého bratra odpoutat a doběhl si tak zde pro své druhé vítězství v řadě.  Ukázal tak, že i když se nyní spíše specializuje na střední triatlon, dokáže vítězit i v kratších závodech. Johny stejně jako loni doběhl druhý. Na třetí místo pak dosáhl Španěl Fernando Alarza, který předvedl nejrychlejší běh dne (30:44).


Jan Čelůstka předvedl i výborný běh a ze své skupinky doběhl mezi prvními. Dosáhl na slušný běžecký čas 33:33 a 21.místo celkově. Bylo z toho tak pro něj letošní nejlepší umístění a první cenné body do hodnocení seriálu.

„Na běhu jsem se snažil běžet konstantní tempo s cílem umístit se do první dvacítky. Nakonec z toho bylo 21.místo a slušné body do celkového pořadí WTS. Nyní musím rychle zregenerovat, neboť již za šest dní na mě čeká ME v OTT v rakouském Kitzbühelu ,"uvedl Jan Čelůstka po závodě. 


V ženském závodě, kde jsme tentokrát zastoupení neměli, zvítězila téměř stylem start-cíl závodnice z Bermud Flora Duffy. Především svými výkony na kole uchvacuje triatlonový svět.

Muži

1.      Alistair Brownlee                     1:46:51

2.      Johnatan Brownlee                1:47:03

3.      Fernando Alarza                      1:47:28

21.    Jan Čelůstka                            1:51:33


Ženy

1.    Flora Duffy                            1:57:02

2.    Taylor Spivey                        1:58:32

3.    Alice Betto                             1:59:36

Výsledky


Jan Čelůstka s Vendulou Frintovou a dalšími reprezentanty se již připravují v dějišti ME v OTT v rakouském Kitzbühelu, které se jede během nadcházejícího víkendu, tak jim držme palce.

Hodnocení:
Přečteno 636x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.19Radka Kahlefeldt Vodičková neporazitelná i v roce 2019 na Ironman 70.3. Geelong. Série Challenge odstartovala závodem na Novém Zélandu.
18.2.19Svou roli bude hrát nadmořská výška, říká Karásková před ME v zimním triatlonu
12.2.19Garmin koupil společnost Tacx
12.2.19Výsledek mě po zranění příjemně překvapil, říká František Linduška
9.2.19Rauchfuss obhájil na MS v zimním triatlonu bronzovou medaili
7.2.19Garmin HRM DUAL snímač tepu s ANT+ a Bluetooth komunikací
5.2.19Britská nadvláda na Triatlonu Dubai 70.3. Petr Vabroušek a syn Filip úspěšně bojují na World Marathon Challenge.
30.1.19Bylo to vydřené stříbro, ale zasloužil jsem si ho, říká Martin Černý
29.1.19Češi na Isramanu 2019. Bradley Weiss ovládl IM 70.3 South Africa
24.1.19Baví mě, když vím, že jsem podal maximální výkon, říká Jan Walter