Jan Čelůstka dosáhl na letošní nejlepší umístění v závodě WTS

15.06.2017 -
V Británii byl o víkendu na programu další díl ze seriálu WTS (seriál Mistrovství světa). Tento již čtvrtý podnik v sezóně hostilo město Leeds. Českou republiku zde reprezentoval Jan Čelůstka, který si především dobrým výkonem na kole dojel pro 21. místo. Je to jeho letošní nejlepší výsledek a první body do bodování seriálu.

WTS Leeds/ olympic distance

Tratě v Leedsu navrhoval sám dvojnásobný olympijský vítěz Alistair Brownlee. Alistair uvedl, že se snažil vytvořit takové tratě, které by všechny závodníky hodně bolely. Každý úsek má podle něho svůj význam. Mnozí tvrdí, že tato trať je Alistairovi a jeho bratrovi Johnymu šitá na míru. To, že se jim zde oběma daří, bude ale spíše pramenit z dokonalé znalosti trati a z podpory 100 000 diváků.

V den závodu panovalo na Anglii velmi příznivé počasí. Nepršelo a bylo okolo 17st., místy však foukal silný nárazový vítr.

Při plavecké části, kdy byly povoleny neopreny, se oddělila skupinka 22 závodníků. Jan Čelůstka se bohužel pohyboval až za touto skupinou a po ne zcela vydařeném plavání se musel spokojit s jízdou ve druhé skupině.


Na kole za to hned od začátku brali bratři Brownleeovi a odtrhli se od hlavní skupinky společně s dvěma Francouzi. Takto ve čtyřech udržovali konstantní odstup zhruba 10s po celou dobu, kdy jeli 12km nájezd od vody do centra města. Zde na závodníky čekalo sedm 3,8km dlouhých technických okruhů. Hlavní skupina se dostala téměř na dostřel (cca 5s), oba Francouzi to už vzdali, ale pouze Alistair s Johnym pokračovali dál a udělali dobře. V technických pasážích se už 20ti členné skupince nepodařilo zmíněný odstup smazat a naopak skvěle jedoucí duo svůj náskok postupně navyšovalo, nakonec si do druhého depa dovezli náskok okolo 70s.

Jan Čelůstka v tuto chvíli předváděl skvělý výkon v další skupině, kde velmi často pracoval na čele balíku a do druhého depa dojel se ztrátou nějakých 2,5 min na čelo závodu.


V běžecké části pak Alistair dlouho udával tempo, když v posledních 3km se dokázal od svého bratra odpoutat a doběhl si tak zde pro své druhé vítězství v řadě.  Ukázal tak, že i když se nyní spíše specializuje na střední triatlon, dokáže vítězit i v kratších závodech. Johny stejně jako loni doběhl druhý. Na třetí místo pak dosáhl Španěl Fernando Alarza, který předvedl nejrychlejší běh dne (30:44).


Jan Čelůstka předvedl i výborný běh a ze své skupinky doběhl mezi prvními. Dosáhl na slušný běžecký čas 33:33 a 21.místo celkově. Bylo z toho tak pro něj letošní nejlepší umístění a první cenné body do hodnocení seriálu.

„Na běhu jsem se snažil běžet konstantní tempo s cílem umístit se do první dvacítky. Nakonec z toho bylo 21.místo a slušné body do celkového pořadí WTS. Nyní musím rychle zregenerovat, neboť již za šest dní na mě čeká ME v OTT v rakouském Kitzbühelu ,"uvedl Jan Čelůstka po závodě. 


V ženském závodě, kde jsme tentokrát zastoupení neměli, zvítězila téměř stylem start-cíl závodnice z Bermud Flora Duffy. Především svými výkony na kole uchvacuje triatlonový svět.

Muži

1.      Alistair Brownlee                     1:46:51

2.      Johnatan Brownlee                1:47:03

3.      Fernando Alarza                      1:47:28

21.    Jan Čelůstka                            1:51:33


Ženy

1.    Flora Duffy                            1:57:02

2.    Taylor Spivey                        1:58:32

3.    Alice Betto                             1:59:36

Výsledky


Jan Čelůstka s Vendulou Frintovou a dalšími reprezentanty se již připravují v dějišti ME v OTT v rakouském Kitzbühelu, které se jede během nadcházejícího víkendu, tak jim držme palce.

Hodnocení:
Přečteno 575x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.6.17Vrátí se Petr Vabroušek na domácí železňácký trůn?
22.6.17Dobrým výsledkem by bylo umístění v Top Ten, říká Lukáš Polan před Moraviamanem
21.6.17Bezpečí závodníků je pro nás prioritou, říká Tomáš Vrzák, ředitel FORD CHALLENGEPRAGUE
21.6.17Račická aréna patří i triatlonu a legenda Vabroušek i vzpomíná
20.6.17Prosluněný víkend přinesl zajímavé triatlonové souboje
19.6.17Michal Daněk je mistrem Evropy v závodě Ironman 70.3. ČR má kompletní sbírku medailí
18.6.17Triatlonisté mají za sebou evropský šampionát. Nejlepší z českých mužů byl Jan Čelůstka
17.6.17Frintová veze z Evropy čtvrte místo. Hrdličková je v nemocnici
16.6.17Dokázal jsem načasovat formu na důležitý závod, říká František Kubínek, novopečený mistr ČR v triatlonu
15.6.17TRIATLONISTÉ SE POPEROU O EVROPSKÉ TITULY. FRINTOVÁ TOUŽÍ PO MEDAILI