Čtyři desetiny rozhodly o vítězství Čelůstky při poháru v Sokolově. Ženám vládla Poláčková

13.08.2017 -
Dramatický souboj až do posledních metrů sledovali diváci při sobotní Velké ceně Sokolova a Karlovarského kraje, která byla předposledním závodem v seriálu TRIATLON CZECHTRISERIES 2017. Z vítězství se radovali Jan Čelůstka a Pavlína Poláčková

Pořadatelé připravili trať v distancích 750 m plavání – 20 km cyklistika – 5 km běh v bezprostředním okolí jezera Michal. Na programu přitom byly i závody pro rekreační triatlonisty a děti. „I přes nepříjemné počasí, které hlavně v sobotu dopoledne panovalo, se zúčastnilo více než 200 lidí. Bylo úžasné sledovat, kolik dětí dopoledne závodilo. Z toho jsem měl velkou radost,“ řekl Jiří Dvořák, člen organizačního týmu.

Boj do posledních metrů

V kategorii mužů sledovali diváci velmi dramatický závod. Po plavecké části se oddělila pětičlenná skupina, která při cyklistice na uzavřené trati vedoucí na Podstrání a zpět skvěle spolupracovala, a tak bylo jasné, že se rozhodne v běžecké části. Ta se odehrávala ve zvlněném terénu na okruhu kolem jezera a na vedoucích pozicích do ní vstupovali Jan Čelůstka, Jan Volár, Ondřej Olšar, Lukáš Kočař a Lukáš Červenka. „Postupně jsme zůstali vepředu sami s Janem Volárem. Rozhodlo se až v závěrečném sprintu, nezůstala mezi námi ani vteřina,“ popsal vítězný Jan Čelůstka, který porazil druhého Jana Volára o pouhé čtyři desetiny sekundy!


„Do Sokolova jsem odjel, i když mi závod úplně nezapadal do kalendáře. Chyběl mi totiž třetí závod do Českého poháru (do celkového pořadí TRIATLON CZECHTRISERIES se započítávají tři nejlepší výsledky, pozn.). Šel jsem proto na start z plné přípravy, která teď směřuje k dalšímu závodu ze série Mistrovství světa. A podle toho také vypadal můj výkon – bylo to takové unavené. I proto jsem moc rád, že se mi podařilo zvítězit,“ dodal český reprezentant, který letos zaznamenal tři vítězství ve třech závodech Českého poháru, k nimž nastoupil.


Celkové pořadí Českého poháru tedy vede Jan Čelůstka, na druhé příčce je František Kubínek, na třetí místo poskočil Jan Volár, který má bilanci tři starty, tři druhá místa.

První triumf pro Pavlínu Poláčkovou

V závodě žen z vody první vybíhala Anežka Hrušková, těsně za ní Alžběta Hrušková a Eliška Zelená. Pavlína Poláčková, která následně výrazně promluvila do výsledného pořadí, na ně v tu chvíli ztrácela 39 vteřin. „Vyplavala jsem lépe, než jsem očekávala,“ hodnotila závod Pavlína Poláčková. „Na cyklistickou část jsem se pak hodně těšila. Výjezd nahoru na Podstrání mi seděl, návrat ve sjezdu byl technický, což pro mě bylo také super.“

V cyklistické části tak Pavlína Poláčková dokázala ztrátu z plavání smazat a do běhu šla z první pozice. „Trať jsem si dopředu neprobíhala, tak jsem moc nevěděla, co čekat. Ale měla jsem velkou motivaci a hrozně jsem si závod užívala,“ dodala rozesmátá vítězka, pro kterou to byla první výhra v Českém poháru v kategorii dospělých.

Poláčková proběhla cílem v čase 1:01:48. Druhá Alžběta Hrušková ztratila minutu a vteřinu. Třetí finišovala Eliška Zelená.

Díky sobotnímu vítězství poskočila Poláčková na druhé místo v celkovém pořadí TRIATLON CZECHTRISERIES. První zůstává suverénní Romana Gajdošová, třetí je Simona Šimůnková.

Posledním závodem v kalendáři TRIATLON CZECHTRISERIES je CITY TRIATHLON Karlovy Vary, který se uskuteční 1. a 2. září.


 

Výsledky

Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje 2017

Muži: 1. Čelůstka Jan 0:53:08, 2. Volár Jan 0:53:08, 3. Olšar Ondřej 0:53:32

Ženy: 1. Poláčková Pavlína 1:01:48, 2. Hrušková Alžběta 1:02:49, 3. Zelená Eliška 1:04:07

 

Pro více informací sledujte:

www.triatlon.cz
https://www.facebook.com/TriatlonNasBavi
Hodnocení:
Přečteno 637x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.1.19Marek Rauchfuss čtvrtý na zimním triatlonu v Číně a krásný závod v Chile
17.1.19Sebevědomí ve sportu
16.1.19Bez trenéra si kvalitní přípravu nedokážu představit, říká Jan Langšádl
10.1.19Bylo to jako školní výlet, říká Petr Vabroušek po Triathlon North Africa
10.1.19Trénink představivosti vyžaduje motivaci a odevzdání
8.1.19Petr Vabroušek vyhrál závod Triathlon North Africa
3.1.19Mým snem je vyhrát Czechmana, říká Ondrej Kubo
27.12.18Moji svěřenci letos vyhráli 10 závodů v sériích Ironman a Challenge, říká Luboš Bílek
21.12.18Věnovat se triatlonu je pro mě dar, říká František Schoval
18.12.18Přehled triatlonových akcí v roce 2019