Triatlonisté se utkají o mistrovské tituly v terénu i mládežnické pohárové body

21.07.2017 -
MOST, PRAHA, 21. července 2017 - Neděle tentokrát nebude dnem odpočinku. Alespoň ne pro triatlonisty, které čekají 23. července hned dva významné závody. V Mostě se o titul Mistra ČR utkají terénní triatlonisté a na Pražském triatlonu pojedou o pohárové body žáci a dorostenci.

Krušnoman Cross Triathlon Most: najde Erbenová přemožitelku?

Vyznavači terénního triatlonu v neděli zamíří do Mostu, kde se koná Krušnoman Cross Triathlon Most. Trať Classic Triathlon zahrnuje 1,2 km plavání, 32 km MTB a 10 km běhu a pojede se jako Mistrovství České republiky. Kromě ní se závodníci utkají i na trati Sprint Triathlon (0,4 – 16 – 3) a v dětských kategoriích.

„Na závod přijede kompletní česká špička terénního triatlonu, chybět bude pouze Honza Kubíček,“ láká na závod jeho ředitel Tomáš Langhammer. V ženské kategorii bude podle něj jednoznačnou favoritkou Helena Erbenová - tato bývalá lyžařka má ve své sbírce titul Mistryně světa i Evropy v terénním triatlonu a u nás v této disciplíně prakticky nemá konkurenci. Mezi muži se pak o titul poperou například Luboš Truhlář, Václav Holub, který byl druhý na letošním Oravamanovi, či Pavel Jindra.

„Na hlavní závod je v tuto chvíli přihlášeno 110 závodníků, na kratší trati se to blíží stovce,“ vypočítává ředitel závodu. „Celkově to tedy bude přes dvě stě lidí, což je podle mě v našich podmínkách na terénní triatlon parádní číslo.“

Velkým tahákem budou kromě elitních výkonů i mimořádně atraktivní tratě. „Plave se ve vodní nádrži Matylda, což je vytěžený povrchový důl s krásnou čistou vodou,“ popisuje Tomáš Langhammer. „Na šestnáctikilometrovém cyklistickém okruhu si přijde na své úplně každý. Je tam kousek asfaltu, tři náročné sjezdy, hravé lesní úseky, singltreky... Běžecká trať pak vede v okolí nádrže.“

Záznam ze závodu bude odvysílán ve čtvrtek 27. července v 19:10 na kanálu ČT Sport.

 

Pražský triatlon: junioři se poperou o pohárové body

Účastnický rekord letos zcela jistě překoná Pražský triatlon, který se pojede v pražské městské části Horní Počernice a jehož součástí je i závod Českého poháru žactva a dorostu. Celkově je podle ředitele závodu Vladislava Dykasta přihlášeno více než 500 závodníků. Pohárový závod pojede 180 triatlonových nadějí, které se o pohárové body utkají na tratích od 100 m plavání – 2 km kolo – 1 km běh až po 750 m plavání – 20 km kolo – 5 km běh.

„Plavecká část se uskuteční v rybníku Eliška,“ popisuje Vladislav Dykast. „Cyklistická část se pojede na uzavřené komunikaci, běžecká trasa vede v okolí rybníka. Závod moderuje Stanislav Bartůšek, pro děti i dospělé je nachystán doprovodný program.“

Mezi největší favority pohárového závodu budou zcela jistě patřit Radim Grebík, Tomáš Kříž a Alžběta Hrušková, kteří minulý víkend úspěšně reprezentovali Českou republiku na premiérovém triatlonovém ME dorostu. Závodu dospělých, kteří pojedou na tratích olympijského a sprint triatlonu, se z české triatlonové špičky zúčastní například Ondřej Teplý.

Pořadatelé myslí i na podporu handicapovaných sportovců: „Část výtěžku ze startovného podpoří Zbyňka Švehlu, prvního Evropana, který dokončil havajského Ironmana v kategorii handcycle,“ upozorňuje ředitel závodu.

I na Pražském triatlonu bude přítomen štáb České televize, který z něj připraví zpravodajskou reportáž.

 

 

Pro více informací sledujte:

www.krusnoman.com
www.htriatlon.cz
www.triatlon.cz
https://www.facebook.com/TriatlonNasBavi

Hodnocení:
Přečteno 532x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.6.18DRSNÁ TRASA V OSTROVĚ NEJLÉPE SEDĚLA BEDNARSKÉMU A ZEMANOVÉ
18.6.18Swimrun si získává své příznivce
18.6.18TRIATLONOVÍ REPREZENTANTI VEZOU ZE SVĚTOVÉHO POHÁRU V ANTVERPÁCH DVĚ UMÍSTĚNÍ V TOP 20
15.6.18Tomáš Svoboda se stal mistrem světa v kvadriatlonu, teď má před sebou další výzvy
14.6.18V triatlonu většinou nikdy nevíš, jak to dopadne, říká Petra Veselá
13.6.18Radka Kahlefeldt – Vodičková vítězně v Maďarsku
12.6.18FINEP terénní triatlon v Hostivaři již po šesté
11.6.18Pohárový závod v Příbrami se stal kořistí Jitky Rudolfové a Honzy Volára
10.6.18Frintová bojovala v závodě SP o vítězství, ale zastavilo ji zdraví. Čelůstka jel na vypůjčeném kole
8.6.18Helena Karásková třikrát zlatá: ovládla Xterru, swimrun i MČR v terénním triatlonu