Petra Kuříková vybojovala 3.místo v závodě afrického poháru

6.11.2017 -
Několik českých závodníků se o víkendu představilo na dvou velkých závodech v OH triatlonu. Petra Kuříková dosáhla na pódium, Jan Čelůstka uzavřel sezónu dobrým výsledkem v Japonsku.

Agadir ATU African Cup/ olympic distance

Před třemi měsíci doktoři předpovídali, že se bude Petra Kuříková po pádu na kole léčit celý rok. Lidská vůle je však nepředvídatelná a Petra dokázala něco nevídaného, již po čtvrt roce stanula na pódiu v profesionálním závodě kontinentálního poháru v olympijském triatlonu. Velkým návratem pro ni bylo již její 18.místo z minulého týdne v závodě světového poháru v Ekvádoru. Tento víkend ale ukázala ještě lepší formu.

Zraněný loket ji nejvíce limitoval v plavecké přípravě, i proto bylo potěšující, že se jí tentokrát povedlo vyplavat v hlavní skupině. Na kole sice nezachytila nástup dvou švédských závodnic, které dokázaly z balíku ujet, o to lépe si však počínala v běhu, kde si doběhla pro třetí místo. Dobrou úroveň startovního pole dokládá až druhé místo loňské evropské šampionky z Ukrajiny.

I naši muži se vůbec neztratili. Všichni tři zvládli plaveckou a cyklistickou část dobře a z druhého depa vybíhali v první skupině. Nejrychlejším z našich pak byl František Kubínek, který doběhl na 9.místě.

Miyazaki ITU World Cup/ olympic distance

V Japonsku se odehrál letošní poslední závod světového poháru. Tečku za aktuální sezónou zde udělali i Jan Čelůstka a Romana Gajdošová. Oba dva se na start vydali shodně s číslem 24 a oba dokončili na 18.místě.

Kvalitní startovní pole mužů i žen, které bylo doplněno o několik výborných jmen z okruhu WTS, slibovalo velmi rychlý závod. Téměř celý závod se kousek před hlavním polem, ve kterém byl i Jan Čelůstka, pohybovala skupina s pozdějšími medailisty. Jedním z nich byl i Vicente Hernandez, který měl v nohou týden staré vítězství v závodě Challenge Sardinia. Tohoto nezničitelného Španěla nakonec ve finiši porazil belgický talent Marten Van Riel, který nakonec rozporuplnou sezónu poznamenanou zraněním završil svým prvním vítězstvím ve SP.

Jan Čelůstka poté výborným běžeckým výkonem, 10km za 32:13, vybojoval solidní 18.místo.

V ženském závodě pak Summer Cook zaznamenala druhé vítězství v řadě po SP v Koreji. To Slovenka Romana Gajdošová sice po plavání na nejlepší ztrácela, ale i tak vyplavala v balíku, kde byly tři japonské závodnice, které se pravidelně účastní závodů Světové série. Na kole se pak držela ve druhém balíku a výborným během (36:59) si doběhla pro 18.místo.