Triatlonová sezóna zdaleka neskončila!

31.10.2017 -
Naši vlast sice již zužuje počasí spíše na pouštění draků (a to jen pro ty odvážnější), ve světě se však stále naplno závodí. V americkém Austinu a na Sardinii se jely kvalitně obsazené „půlky“. Čeští reprezentanti pak bodovali na světových pohárech v OH triatlonu.

Ironman 70.3 Austin/ half distance

Sarah True a Franz Loeschke zvítězili v závodě Ironman 70.3 Austin. Americká olympionička Sarah True ke svému vítězství potřebovala zkombinovat třetí nejlepší plavecký výkon, šestou nejrychlejší cyklistiku a nejrychlejší běh (1:19). Zvítězila pak o 1:44 před Kanaďankou Paulou Findlay a 5:17 za ní skončila Jihoafričanka Jeanni Seymour.

Němec Franz Loeschke se k vítězství dostal velmi podobnou cestou. Z vody vylézal jako třetí, na kole byl čtvrtý nejrychlejší a v běhu předvedl druhý nejrychlejší čas (1:11). Porazil tak o 1:16 druhého v cíli Jespera Svenssona ze Švédska, na třetím místě byl domácí závodník Justin Metzler o pouhou vteřinu za stříbrem.

ITU World Cup, Tongyeong/ sprint distance

Na závod svěrového poháru do Koreje se vydal náš reprezentant v olympijském triatlonu Jan Čelůstka. Společně s ním cestovala a závodila i Slovenka Romana Gajdošová. Tradičně se rozhodovalo na závěrečných 5 km, kde Honza na své konečné 22.místo potřeboval zaběhnout 16:09. Romana se díky skvělému výkonu na kole dostala do hlavní skupiny, ze které si doběhla pro solidní 15.místo.

ITU World Cup, Salinas/ sprint distance

I Petra Kuříková musela za závodem světového poháru cestovat přes půlku světa. V Ekvádoru se jí ale zadařilo a vyrovnanými výkony ve všech disciplínách pro sebe získala 18.místo. Především závěrečných 5 km za 17:09 ukazuje na její dobrou formu.

Challenge Forte Village/ half distance

Závod na Sardinii nabídl zajímavé startovní pole, např. ve štafetách mohli fanoušci vidět "The Brownlee Brothers". Více o tomto závodě nabídne v zítřejší reportáži Josef Rendl, který byl přímo na Sardinii přítomen.