Bezpečí závodníků je pro nás prioritou, říká Tomáš Vrzák, ředitel FORD CHALLENGEPRAGUE

21.06.2017 -
Poslední červencový víkend se v Praze chystá velký triatlonový festival pod hlavičkou celosvětové série závodů CHALLENGE. Oproti loňskému TriPrague jsou změny závodních tratí a očekává se tisícovka účastníků. Pro začínající triatlonisty bude připraven závod CHALLENGETRY-ATHLON, hlavní závod proběhne na tratích středního triatlonu. Z velkých světových jmen potvrdili účast mimo jiné Němec Andreas Dreitz či Holanďanka Yvonne Van Vlerken.

„K dnešnímu novinářskému setkání jsme záměrně zvolili oblíbenou pražskou kavárnu Slavia na nábřeží, aby odkud je vidět na závodní tratě, kde se za měsíc pojede dlouho očekávaný závod FORD CHALLENGEPRAGUE,“ zahájila úterní setkání Lenka Kovářová, předsedkyně České triatlonové asociace.

Poslední červencový víkend čeká historické centrum Prahy nevšední triatlonová událost. Po dvouletých „námluvách“ se celosvětová série triatlonových závodů CHALLENGE dostává i do našeho hlavního města. Česká republika se tak zařadila mezi dalších 26 zemí po celém světě, každý rok se závodů pod touto sérií zúčastní až 55.000 triatlonistů a triatlonistek.

Česká metropole si vyzkoušela triatlonový závod již několikrát, v posledních dvou letech v podobě závodu TriPrague, který se stal jednou z největších triatlonových akcí u nás. Počet závodníků na startu se díky seriálu Challenge letos zněkolikanásobí. „Myslím, že konečné číslo borců na startu několika závodů může atakovat tisícovku. Je to skvělé, ale také to znamená různé změny a inovace. Chceme být dobře připraveni,“ řekl Tomáš Vrzák, ředitel letošního podniku.


Závodníky z celého světa, kteří přijedou bojovat na tratě middle distance triatlonu (1.9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21.1 Km běhu) láká unikátní zážitek z triatlonového závodu v kulisách historických památek.    

Triatlonový víkend v Praze odstartují dětské závody. Vloni se závodilo v aquatlonu, letos budou ratolesti běhat po Střeleckém ostrově. V pátek se otevřou brány veletrhu EXPO a registrace, chystá se tradiční pasta party a důležitá rozprava k novým závodním tratím. „Poplave se trochu jinak než vloni a neměl by být tak velký proud tekoucí Vltavy. Cyklistika se pojede ve dvou okruzích, zajímavá bude vložka v podobě kopce do Břežan. Trať je členitější a zajímavější než vloni. Po loňské zkušenosti se budeme soustředit na dobré vymezení běžecké trati na náplavce, aby se tam závodníkům zbytečně nemotali neukáznění turisté. Není jednoduché vyřídit všechna povolení všech úřadů, ale mělo by všechno klapnout. Chtěl bych dopředu moc poděkovat stovce dobrovolníků, bez kterých by závod nebylo možné uspořádat,“ uvedl ředitel závodu.

Startovní listinu zvučných jmen má na starost vítěz prvního ročníku TriPrague a legenda českého triatlonu Filip Ospalý. Můžeme se těšit na závodní představení skvělého Němce Andrease Dreitze (4.místo z letošního MS v Šamoríně), Brada Kahlefeldta, Joe Skippera či Pietera Heemerycka (svěřenec Luboše Bílka). Nechybí český vítěz letošního Czechmana Přemysl Švarc, legendární Petr Vabroušek, Honza Volár a další. V ženské části se konečně na domácí scéně ukáže Radka Vodičková Kahlefeldt. Představí se i "létající Holanďanka" Yvonne Van Vlerken. Za vítězství pro muže i ženy je vypsaná prémie 3500 Eur. Filip Ospalý se závodu zúčastní jako člen dvou štafet. V jedné pojede s šéfem série Challenge Szibi Szlufcikem pro charitativní účely, v té druhé má medailové ambice.

Tiskové konference se zúčastnil i reprezentační kouč Jan Řehula. „Je skvělé, že Prahu čeká tento velký světový triatlonový svátek. Kdysi jsem tady závodil v rámci ITU závodu a bylo pro mě hodně speciální. Kolem trati bude hodně fanoušků, což je pro závodníky vždycky hodně motivující. V rámci víkendu proběhne i kratší závod pro sportovce, kteří s triatlonem začínají, což může náš sport posunout dál. Myslím, že  Ford Challenge Prague má potenciál stát se největším závodem u nás,“ uzavřel.   

více informací najdete na www.challenge-prague.com

Hodnocení:
Přečteno 649x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
14.11.17Helena Karásková vládne Evropě, sezonu zakončila 8.místem na MS Xterra
13.11.17Jakub Langhammer sedmý v Číně
12.11.17VENDULA FRINTOVÁ POKRAČUJE VE SVÉ VLÁDĚ ČESKÉMU TRIATLONU
9.11.17Letošní sezonu hodnotím velmi pozitivně, říká kanadská profesionálka Heather Wurtele
7.11.17Triatlon dává mému životu smysl, říká Pavel Wohl
6.11.17Petra Kuříková vybojovala 3.místo v závodě afrického poháru
2.11.17Challenge Forte Village Sardinia v režii Hernandeze a Wurtele. Simona Křivánková v Top Ten
31.10.17Triatlonová sezóna zdaleka neskončila!
30.10.17Ondřej Petr je mistr světa, Karel Dušek bere bronz!
29.10.17Průběžné výsledky z Xterra World Championship 2017 - Karásková 8., Kubíček 15.