Bezpečí závodníků je pro nás prioritou, říká Tomáš Vrzák, ředitel FORD CHALLENGEPRAGUE

21.06.2017 -
Poslední červencový víkend se v Praze chystá velký triatlonový festival pod hlavičkou celosvětové série závodů CHALLENGE. Oproti loňskému TriPrague jsou změny závodních tratí a očekává se tisícovka účastníků. Pro začínající triatlonisty bude připraven závod CHALLENGETRY-ATHLON, hlavní závod proběhne na tratích středního triatlonu. Z velkých světových jmen potvrdili účast mimo jiné Němec Andreas Dreitz či Holanďanka Yvonne Van Vlerken.

„K dnešnímu novinářskému setkání jsme záměrně zvolili oblíbenou pražskou kavárnu Slavia na nábřeží, aby odkud je vidět na závodní tratě, kde se za měsíc pojede dlouho očekávaný závod FORD CHALLENGEPRAGUE,“ zahájila úterní setkání Lenka Kovářová, předsedkyně České triatlonové asociace.

Poslední červencový víkend čeká historické centrum Prahy nevšední triatlonová událost. Po dvouletých „námluvách“ se celosvětová série triatlonových závodů CHALLENGE dostává i do našeho hlavního města. Česká republika se tak zařadila mezi dalších 26 zemí po celém světě, každý rok se závodů pod touto sérií zúčastní až 55.000 triatlonistů a triatlonistek.

Česká metropole si vyzkoušela triatlonový závod již několikrát, v posledních dvou letech v podobě závodu TriPrague, který se stal jednou z největších triatlonových akcí u nás. Počet závodníků na startu se díky seriálu Challenge letos zněkolikanásobí. „Myslím, že konečné číslo borců na startu několika závodů může atakovat tisícovku. Je to skvělé, ale také to znamená různé změny a inovace. Chceme být dobře připraveni,“ řekl Tomáš Vrzák, ředitel letošního podniku.


Závodníky z celého světa, kteří přijedou bojovat na tratě middle distance triatlonu (1.9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21.1 Km běhu) láká unikátní zážitek z triatlonového závodu v kulisách historických památek.    

Triatlonový víkend v Praze odstartují dětské závody. Vloni se závodilo v aquatlonu, letos budou ratolesti běhat po Střeleckém ostrově. V pátek se otevřou brány veletrhu EXPO a registrace, chystá se tradiční pasta party a důležitá rozprava k novým závodním tratím. „Poplave se trochu jinak než vloni a neměl by být tak velký proud tekoucí Vltavy. Cyklistika se pojede ve dvou okruzích, zajímavá bude vložka v podobě kopce do Břežan. Trať je členitější a zajímavější než vloni. Po loňské zkušenosti se budeme soustředit na dobré vymezení běžecké trati na náplavce, aby se tam závodníkům zbytečně nemotali neukáznění turisté. Není jednoduché vyřídit všechna povolení všech úřadů, ale mělo by všechno klapnout. Chtěl bych dopředu moc poděkovat stovce dobrovolníků, bez kterých by závod nebylo možné uspořádat,“ uvedl ředitel závodu.

Startovní listinu zvučných jmen má na starost vítěz prvního ročníku TriPrague a legenda českého triatlonu Filip Ospalý. Můžeme se těšit na závodní představení skvělého Němce Andrease Dreitze (4.místo z letošního MS v Šamoríně), Brada Kahlefeldta, Joe Skippera či Pietera Heemerycka (svěřenec Luboše Bílka). Nechybí český vítěz letošního Czechmana Přemysl Švarc, legendární Petr Vabroušek, Honza Volár a další. V ženské části se konečně na domácí scéně ukáže Radka Vodičková Kahlefeldt. Představí se i "létající Holanďanka" Yvonne Van Vlerken. Za vítězství pro muže i ženy je vypsaná prémie 3500 Eur. Filip Ospalý se závodu zúčastní jako člen dvou štafet. V jedné pojede s šéfem série Challenge Szibi Szlufcikem pro charitativní účely, v té druhé má medailové ambice.

Tiskové konference se zúčastnil i reprezentační kouč Jan Řehula. „Je skvělé, že Prahu čeká tento velký světový triatlonový svátek. Kdysi jsem tady závodil v rámci ITU závodu a bylo pro mě hodně speciální. Kolem trati bude hodně fanoušků, což je pro závodníky vždycky hodně motivující. V rámci víkendu proběhne i kratší závod pro sportovce, kteří s triatlonem začínají, což může náš sport posunout dál. Myslím, že  Ford Challenge Prague má potenciál stát se největším závodem u nás,“ uzavřel.   

více informací najdete na www.challenge-prague.com

Hodnocení:
Přečteno 651x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.3.18Rezervy jsou prakticky všude, říká František Linduška po EP Las Palmas
22.3.18Lehčí kolo a delší běh: VALACHY DUATLON po pěti letech mění trasu
21.3.18Zapojte se do bodované série H-Triatlon TOUR 2018
21.3.18Staré pověsti triatlonové - SLAVKOV 1983
20.3.18Souhrn víkendových závodů v sérii Ironman 70.3
19.3.18Prahu čeká opět triatlonový svátek. Kapacita závodů je 1500 účastníků a přihlášek přibývá
19.3.18Triatlonová reprezentace zahájila sezonu na EP v Las Palmas. Češi vezou tři umístění v první dvacítce
15.3.18Užívala jsem si rychlou trasu v krásné krajině, říká Helena Kotopulu po IM New Zealand
13.3.18Světová triatlonová scéna se rozjíždí
13.3.18Staré pověsti triatlonové -Železný muž I Jičín 1982, cyklistika