Prosluněný víkend přinesl zajímavé triatlonové souboje

20.06.2017 -
Víkendové počasí nahrávalo tomu, aby ze sebe závodníci dostali to nejlepší. Termínová listina byla nabitá menšími závody, kde ale byly k vidění o to větší výkony. Jedním z největších závodů byl dvoudenní podnik v Račicích, kde se nejprve v sobotu jel sprint triatlon a poté v neděli závod ve střením triatlonu. Na polovičních distancích byli nejrychlejší Tomáš Řenč a Petra Krejčová.

ICT Interval Triatlon Račice/ half distance

V Račicích se pořádal druhý ročník intervalového závodu v polovičním IM. Závod je specifický a originální z více stránek. Především každý závodník závodí zcela sám na sebe, startuje se totiž intervalově. Navíc se plavecká část odehrává ve veslařském kanále a jízda na kole pak okolo kanálu, kde je nulové převýšení a každý závodník musí pokořit 18 pěti kilometrových okruhů. Běžecká část je situovaná v okolí areálu a je poměrně technicky náročná.

S celou porcí 113km se nejlépe vypořádal Tomáš Řenč, který tratí prolétl za 4:10:06. V ženách pak zvítězila Petra Krejčová.

Výběr ostatních závodů v triatlonu

Uplynulý víkend byl triatlonovými závody opět nabitý. Ne ze všech jsou dostupné výsledky, nabízíme výčet výsledků alespoň těch závodů, které se podařilo vypátrat.