Bratislava hostila Evropský pohár, ale nezávodilo se pouze na Slovensku

19.05.2014 -
Počasí o víkendu sportu příliš nepřálo, přesto se hojně závodilo po celém Česku. V Bratislavě se konal první díl Českého poháru v triatlonu, zároveň zde odstartoval Evropský pohár s hojnou účastí českých závodníků. Závodilo se také v Hostivaři a na Vysočině. Více v článku.

Hostivařský aquatlon

Pavel Mužíček a prezident Hostivařského golfu Jirka Martinka uspořádali pro triatlonové nadšence Hostivařský aquatlon, který se konal ve čtvrtek 15.5. ve 20:30. Aquatlon odstartoval po doběhu Hostivařského běhu, proto tak pozdní doba startu. Závodníci se mohli zúčastnit obou dvou závodů nebo jen jednoho z nich. Z původně 50 přihlášených závodníků se nakonec zúčastnilo 23, vzhledem k teplotě vody (14 stupňů) a stejné teplotě vzduchu. Distance aquatlonu byly relativně krátké a to 300m běh kolem jezírka, 400m plavání, depo a 2,7km běh. Mezi muži zvítězil Aleš Drahokoupil, jako druhý se umístil Martin Berka a třetí skončil jeden z pořadatelů aquatlonu Pavel Mužíček. Mezi ženami nebyla tak silná konkurence, závodu se zúčastnily pouze 4 ženy. Ženskou kategorii s minutovým náskokem ovládla Lenka Fanturová, druhá byla Tereza Skuhrová a třetí skončila Zuzana Kabátová.

fotogalerie ZDE

Fotka

Hlincohorský duatlon

Třetí závod Jihočeského poháru v duatlonu - DUATLON CUP 2014 se uskutečnil „na Hlincovce“ u Českých Budejovic. Počasí bylo nevyzpytatelné a i když během závodu nepršelo, tak se závodu zúčastnili jen ti nejvěrnější, což se negativně projevilo na počtu závodníků. Závod v mužské kategorii ovládl Karel Juráň, necelou minutu po něm do cíle dorazil Jiří Čejka a jako třetí skončil Lukáš Nový. Ženského závodu se zúčastnili pouze dvě ženy, kde těsně zvítězila Lucie Sirová před Martinou Veselou.

City Triathlon Bratislava

O víkendu hostilo hlavní město Slovenska 1. díl Českého poháru v triatlonu, tento závod byl také součástí Slovenského poháru a zároveň se zde jel Evropský pohár, to vše na distancích sprint triatlonu. Závodníky velmi potrápilo počasí- nízká teplota vody a vzduchu a vytrvalý déšť, přesto nebyla nouze o kvalitní výkony. V závodě českého a slovenského poháru mezi muži zvítězil Chris Wigell (AUS), druhý byl Daniel Schottle (AUT) a třetí skončil Čech Jakub Powada. Z Čechů bylo pořadí následující: 1. místo Jakub Powada, 2. místo Martin Olšan a 3. místo bral Vítězslav Kučera. Mezi ženami zvítězila juniorka Ivona Miklóšová (SVK), druhé místo vybojovala Pavlína Poláčková a třetí místo obsadila Jana Jiroušková (obě CZE).

ALBIXON Brdský duatlon 4,2 – 20 – 4,2 km

Proběhl další závod série Brdman Adventure. Na start se postavilo celkem 96 účastníků a pouze dva nemohli kvůli defektu dokončit. Několik borců a borkyň mělo závod pěkně rozjetý např. Franta Bulava, Gábina Hrubá nebo Martin Kejval a defekty je připravily o hezké umístění. Jsou to ale zkušení sporťáci, takže tyto věci berou s nadhledem.

Poklikem na tento odkaz zobrazíte výsledky Albixon brdského duatlonu 2014.

Fotogalerie Pavla Rejska z Albixon brdský duatlon 2014

Těšíme se na mnohé z vás opět za týden při Albertově extrémním běhu a za 14 dní při MTBO Brdman Cross.