Frintová ve finále Světové triatlonové série doběhla na 17. místě, mistry světa jsou J. Brownlee a Nordenová

21.10.2012 -
Jedna z posledních triatlonových tajenek roku je vyřešena. O víkendu se v Aucklandu na Novém Zélandu konal finálový závod Světové triatlonové série, který rozhodl o titulech mistrů světa. Šampionem se stal třetí muž olympiády Jonathan Brownlee z Velké Británie, mezi ženami triumfovala stříbrná z Londýna Švédka Lisa Nordenová.

Do Aucklandu se vydalo hned kvarteto českých reprezentantů. Vendula Frintová a Jan Čelůstka startovali v kategorii Elite, v kategorii do 23 let bojovala Petra Kuříková a mezi juniorkami se do boje s polovičními olympijskými tratěmi vydala Linda Vítová.

Nejlépe ze všech si vedla Frintová, která doběhla na sedmnáctém místě. Samotný finálový závod vyhrála Němka Anne Haugová, korunu světové triatlonové královny však získala Švédka Lisa Nordenová, stříbrná žena olympijských her v Londýně. Mezi muži skončil Čelůstka na 26. místě. Dramatický finiš mezi Jonathanem Brownleem a Gomezem vyhrál Španěl, ale ani to mu k titulu mistra světa nestačilo. Novým vládcem mužského triatlonu je Jonathan Brownlee, který přebírá žezlo od svého bratra a olympijského vítěze Alistaira.

V kategorii do 23 let bojovala Petra Kuříková, která cílovou pásku protnula jako jednatřicátá. Linda Vítová pak mezi juniorkami skončila na 24. místě.

Výsledek: Finále Světové triatlonové série, Auckland

Muži – Elite: 1. Javier Gomez (Špa) 2:00:29, 2. Jonathan Brownlee (Brit) 2:00:31, 3. Sven Riederer (Švý) 2:01:18, …, 26. Jan Čelůstka (ČR) 2:05:58.
Konečné pořadí:
1. Jonathan Brownlee (Brit) 4935 b., 2. Javier Gomez (Špa) 4845 b., 3. Dmitry Polyanski (Rus) 382 b.2, …, 57. Jan Čelůstka (ČR) 688 b., …, 64. Přemysl Švarc (ČR) 606 b.

Ženy – Elite: 1. Anne Haugová (Něm) 2:10:48, 2. Gwen Jorgensenová (USA) 2:11:00, 3. Barbara Riveros Diazová (Chil) 2:11:01, …, 17. Vendula Frintová (ČR) 2:12:45.
Konečné pořadí: 1. Lisa Nordenová (Švé) 4531 b., 2. Anne Haugová (Něm) 4340 b., 3. Andrea Hewittová (NZL) 3893 b., ..., 46. Vendula Frintová (ČR) 1070 b., …, 50. Radka Vodičková (ČR) 934 b.

Kategorie do 23 let: Ženy: 1. Non Stanfordová (Brit) 2:13:06, 2. Sarissa De Vriesová (Niz) 2:13:15, 3. Joanna Brownová (Kan) 2:14:12, …, 31. Petra Kuříková (ČR) 2:27:05.

Junioři: Ženy: 1. Fumika Matsumotová (Jap) 1:08:33, 2. Léonie Périaultová (Fra) 1:08:36, 3. Tamara Gormanová (USA) 1:08:39, …, 24. Linda Vítová (ČR) 1:13:53.